Arhive kategorija: Обавештења

Организација рада школе од 4.10.2021.године

По одлуци Тима за школе, основна школа „Душан Јерковић“ наставља рад по првом моделу који подразумева непосредну наставу у школи, по важећем распореду часова сваки дан у недељи. Изузев су одељења 4-1, 6-2 и 8-1 која до предвиђеног рока раде по комбинованом моделу. 

Препорука за превенцију Ковид-19 у школској средини Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“.

Препоруке за превенцију Ковид-19 у школској средини Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“ можете прочитати ОВДЕ.

Организација рада школе од 27.9.2021.године

По одлуци Тима за школе, основна школа „Душан Јерковић“ наставља рад по првом моделу који подразумева непосредну наставу у школи, по важећем распореду часова сваки дан у недељи. Изузев су одељења 2-2 и 4-2 која до предвиђеног рока раде по комбинованом моделу. 

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ И УЧЕНИКЕ-РЕАЛИЗАЦИЈА НАСТАВЕ ОД 20.9.2021. године

По допису МПНТР број 601-03-00033/5/2021-15 обавештавамо вас да се настава од понедељка, 20.9.2021.  године изводи по првом моделу.

Сва одељења првог циклуса (1-4. разреда) и следећа одељења  другог циклуса 5-1, 5-3, 5-4, 5-5, 6-1, 6-2, 6-3, 7-1 (група А), 7-2, 7-3, 7-4 (Б група), 7-5, 8-1, 8-2, 8-3, 8-4 (А група), 8-5 долазе на непосредну наставу у школу, по важећем распореду часова сваки дан у недељи.

Часови трају 45 минута.

  • Плава смена је пре подне
  • Црвена смена је после подне

Одељења и групе које су на настави на даљину, остају на настави на даљину до истека предвиђене изолације:

VI 4  Полази у школу 21.09.2021.
VI 5  Полази у школу 21.09.2021.
V 2  Полази у школу 27.09.2021.
VII 4 A ГРУПАПолази у школу 24.09.2021.
VIII 4 Б ГРУПАПолази у школу 27.09.2021.
VII 1 Б ГРУПАПолази у школу 27.09.2021.

                                                                                                                             Директор школе

Мирјана Максимовић

Обавештење – ученици 7-8. разреда

Према одлуци Тима за праћење и координисање примене превентивних мера у раду школе,  налаже се измењени начин рада за седми и осми разред основне школе (ДРУГИ МОДЕЛ).
ДРУГИ МОДЕЛ организације образовно васпитног рада примењиваће се од 13.9.2021. године у седмом и осмом разреду основне школе.

ДРУГИ МОДЕЛ организације образовно васпитног рада подразумева:

  • настава се организује непосредно у школи и путем наставе на даљину
  • непосредан образовно-васпитан рад у школи група А одељења остварује понедељком, средом, петком, а група Б у тим данима остварује наставу путем учења на даљину;
  • непосредан образовно-васпитан рад у школи група Б одељења остварује уторком и четвртком, док  група А у тим данима остварује наставу путем учења на даљину;
  • групе и начин остваривања образовног- васпитно рада смењују се на недељном нивоу;
  • у понедељак 13.9.2021. године настава у школи реализоваће се за групу А, а у уторак 14.9.2021. године настава у школи реализоваће се за групу Б .
  • настава се одвија по утврђеном распореду часова и час траје 45 минута;
  • за одељења петог и шестог разреда као и за одељења млађег узраста образовно-васпитни рад се реализује у школи за све ученике
  • ученици са којима се реализује васпитно-образовни рад на даљину прате часове наставе у реалном времену преко изабране платформе за учење (Google Meet, Google учионице);
  • оцењивање ученика по овом моделу наставе се реализује када су ученици у школи, уважавајући све принципе оцењивања;
  • подршка настави и учењу на даљину обезбеђена је путем снимљених часова који су доступни за коришћење на порталу Министарства за онлајн наставу као и РТС Планети.

СПИСКОВИ ДЕЦЕ УПИСАНЕ У ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК

У учионици предшколског су следећи ученици:

Ђаци учитељице Јелене Мијаиловић:                         

Богданановић Страхиња                                                                

Браловић Вукашин                                                                           

Васовић Кристина                                                                             

Варничић Ђурђа                                                                                 

Видаковић Ива                                                                                   

Ђуровић Андреј                                                                                 

Јанковић Ангелина                                                                           

Маринковић Алекса                                                                        

Марић Јелена                                                                                     

Миловић Маша                                                                                  

Огњеновић Слободан                                                                     

Симеуновић Лука                                                                              

Пауновић Душан                                                                                

Туцовић Петар                                                                                    

Челиковић Тијана                                                                              

Газдић Нина                                                                                         

Мисаиловић Анђелка 


Ђаци учитеља Предрага Радибратовића:

Васиљевић Алекса

Вирић Теодора

Драшковић Дуња

Живковић Тадија

Жунић Димитрије

Јовановић Мила

Краковић Николина

Крстовић Богдан

Куљанин Лазар

Лангура Никола

Милановић Андреа

Николић Лазар

Радичевић Елена

Савић Маша

Томић Филип

Чуповић Маја

Николић Људмила

У учионици број 13 су следећи ученици:

Ђаци учитељице Нине Јовичић:

Андрић Дамјан

Баришић Николија

Бјелаковић Методије

Бјелаковић Микаина

Бјелаковић Теодор

Вујновић Тамара

Глушчевић Сара

Лазић Филип

Малиџан Коста

Марковић Кристијан

Миросавић Вукашин

Остојић Милица

Печеничић Нађа

Ристановић Сунчица

Саратлија Андрија

Томић Викторија

Ђаци учитељице Данке Јовановић:

Бошњаковић Петар

Васиљевић Јулија

Веснић Ђорђе

Грбић Дуња

Јовановић Дуња

Јовићевић Вања

Кана Арија

Николић Богдан                                                             

Николић Димитрије

Обућина Уна

Станић Исидора

Цвијовић Никола

Ђаци учитељице Славице Калабе:

Бунарџић Вук

Лазаревић Неда

Милић Мирјана

Пантић Дуња

Ћурдић Андрија

Шевковић Павле

Штуловић Нина

Лазовић Вукашин

ДОБРОДОШЛИ ПРВАЦИ

Драга децо, поштовани родитељи,

Добро дошли у нашу заједничку кућу књиге и знања, добро дошли у школу.

Овај дан је посебно радостан за вас, ђаке прваке, ваше родитеље и породицу. Али, овај дан је посебно велики и за нашу школу, која ће бити богатија за 127 лепих, паметних главица.

Градоначелница Ужица др Јелена Раковић Радивојевић обратила се првацима наше школе и пожелела срећан почетак нове школске године свим ученицима.

Упознавање ученика првог разреда са учитељима 31.08.2021.

Прозивка ученика ће бити на улазу 1 (главни улаз у школу) по групама. Прва група сваког одељења у 12 сати, а друга група у 13.15.

Ученици улазе у школуу пратњи једног родитеља. Молимо вас да носитезаштитне маске и одржавате прописано растојање.

Ученицима и родитељима желимо срећан полазак у школу!

Распоред ученика првог разреда према времену доласка у школу

Ученици који долазе у школу у 12 сати:

Андрић Дамјан

Баришић Николија

Бјелаковић Методије

Бјелаковић Микаина

Бјелаковић Теодор

Богдановић Давид

Васиљевић Богдан

Власоњић Нађа

Вујновић Тамара

Глушчевић Сара

Ђорђевић Лазар

Ђуровић Јована

Јовић Лука

Аџић Новак

Бошњаковић Петар

Васиљевић Јулија

Веснић Ђорђе

Грбић Дуња

Јанковић Марко

Јовановић Дуња

Јовићевић Вања

Кана Арија

Китић Елена

Кутлеша Петар

Лазовић Милица

Лечић Јаков

Бунарџић Вук

Ђоковић Лука

Живковић Игњат

Здравковић Андреј

Златић Нина

Златић Филип

Илић Ирена

Јанковић Ђорђе

Лазаревић Неда

Лазић Симеун

Лазовић Вукашин

Марковић Анђелка

Милић Мирјана

Богдановић Страхиња

Браловић Вукашин

Василијевић Филип

Васовић Кристина

Варничић Ђурђа

Видаковић Ива

Газдић Нина

Ђуровић Андреј

Здравковић Филип

Јанковић Ангелина

Јефтенић Владимир

Јовановић Давид

Лазовић Андријана

Андријашевић Урош

Барјактаревић Лена

Васиљевић Алекса

Вирић Теодора

Вуксановић Неда

Драшковић Дуња

Живковић Тадија

Жунић Димитрије

Јовановић Мила

Краковић Николина

Крстовић Богдан

Куљанин Лазар

Лангура Никола

Ученици који долазе у школу у 13.15 сати:

Лазић Филип

Малиџан Коста

Марковић Кристијан

Миросавић Вукашин

Остојић Милица

Печеничић Нађа

Ристановић Сунчица

Саратлија Андрија

Томић Викторија

Узуновић Лука

Цвијић Анастасија

Цицварић Саво

Чарапић Магдалена

Лучић Милош

Милетић Вук

Мулић Јелена

Мулић Марко

Николић Димитрије

Новаковић Нађа

Обућина Уна

Рашковић Теодора

Рогић Лазар

Станић Исидора

Цвијовић Никола

Церовић Давид

Мишевић Ксенија

Новаковић Андреј

Пантелић Дуња

Пантић Дуња

Поповић Војин

Радојичић Сара

Ристићевић Гвозден

Словић Николина

Станковић Лазар

Ћурдић Андрија

Шевковић Павле

Штуловић Нина

Маринковић Алекса

Марић Јелена

Миловић Маша

Мисаиловић Анђелка

Обрадовић Нађа

Огњеновић Слободан

Симеуновић Лука

Стојановић Илија

Пауновић Душан

Томановић Александар

Туцовић Петар

Челиковић Тијана

Милановић Андреа

Милутиновић Лука

Николић Богдан

Николић Лазар

Николић Људмила

Петровић Ђорђе

Радичевић Елена

Савић Маша

Соколовић Магдалена

Сузовић Константин

Супуровић Марко

Томић Филип

Чуповић Маја

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ 5. РАЗРЕДА

Пријем ученика 5. разреда и  упознавање са одељењским старешинама обавиће се у уторак, 31.8.2021. године према следећем распореду:

5. РАЗРЕДВреме доласка у школу (одељења)
Улаз у школи10:00h10:15h
Улаз 1 (службени улаз)5-1 
Улаз 2 (до „Ђачког пера“)5-25-4
Улаз 3 (до Саобраћајне школе)5-35-5

Одељењске старешине чекају ученике испред одговарајућих улаза у школу.

Потребно је поштовати све мере заштите од ширења вируса (физичка дистанца, заштитне маске…).