Arhive kategorija: Актуелно

Полигонске вежбе

Ученици осмог разреда наше школе учествовали су у полигонским вежбама са такозваним „пијаним наочарима“. Специјалне наочаре симулирају штетан утицај алкохола и психоактивних супстанци на вожњу, али и на моторику и видно поље уопште.

Ова активност је реализована поводом Дечије недеље, као заједничка активност одељењских старешина VIII разреда и наставнице Марине Јевтић. Она је члан Удружења „Родитељ“ које је набавило ове наочаре ради едукације средњошколаца матураната, будућих возача.

Наши мали матуранти уверили су се колико је отежано било обављати просте радње, попут хода по правој линији, хода између чуњева, убацивања кључа у браву, убацивања лопте у кош, хватања тениске лоптице, руковања, проналажења контаката у именику мобилног телефона, сипања воде из флашице у чашу…

Порука за ученике била је да никада не седају за волан под утицајем алкохола и дрога, нити да седају у ауто са возачем који мисли да је у стању да вози, јер то, у ствари, није. Порука за ученике била је да имају право на живот.

Квиз ,,Изазови Европског дана језика“

Поводом Европског дана језика, 26 септембра, школски библиотекари и Стручно веће наставника страних језика ове, 2019. године, реализовали су квиз у коме су заједно учествовали ученици и наставници. Кроз питања нашег квиза могли смо сви да обновимо знање, да нешто научимо, да се забавимо и промовишемо богатство језика и култура. Циљ Европског дана језика јесте подстицајње свих нас да учимо језике – без обзира на године и окружење. Уживали смо у занимљивостима, тимском раду и такмичарском духу.

Гласајте за наш квиз у календару догађаја на сајту Европског дана језика на следећем линку: https://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/20904/language/sr-Cyrl-RS/Default.aspx

„Велика научна авантура“

У петак су ученици наше школе, заједно са наставницама Наташом Аћимовић и Мирјаном Митрашиновић, посетили Медицинску школу у оквиру манифестације Ноћ истраживача. Учествовали су у радионицама „Велика научна авантура“ и „ЕУ ћоше“. Научили су како расте дрво у сушним и кишним годинама, шта је површински напон, гледали пресеке различитих стабала под микроскопом, посетили изложбу еколошких паноа коју су креирали ученици Медицнске школе, изоловали хлорофил из листова и урадили хроматографију на папиру.

Трка за срећније детињство

У организацији Црвеног крста, у оквиру дана града, 28.9.2019. одржан је 28. по реду крос „Трка за срећније детињство“. Крос је одржан на градском стадиону. Учествовало је 1256 ученика ужичких основних и средњих школа. Ученици наше школе учествовали су у великом броју. У свеукупном пласману освојили смо 3. место. Појединачно постигнути су следећи резултати:

1. разред: Софија Антић 3. место
2. разред: Теодора Колашевић 3. место
                  Василије Терзић 1. место
                  Петар Стојановић 2. место
                  Богдан Вуковић 3. место
3. разред: Маша Петровић 3. место
                  Стефан Колџић 2. место
                  Вук Марјановић 3. место
6. разред: Матија Старчевић 2. место
7. разред: Марко Демировић 2. место
                  Данило Вучић 3. место
8. разред: Ива Жунић 2. место
Честитамо свим ученицима који су учествовали на кросу.
 IMG_20190928_103325 IMG_20190928_103357 IMG_20190928_104255 IMG_20190928_104710 IMG_20190928_105245 IMG_20190928_105425 IMG_20190928_113236 IMG_20190928_115043

Ноћ истраживача

Ученици наше школе заједно са наставницом биологије, Наташом Аћимовић,присуствовали су трибини која се одржала у оквиру Европске ноћи истраживача у клубу ГКЦ-а. Тема трибине била је: вештачка интелигенција – предност или претња? На ту тему разговарале су професорке Душица Мијаиловић и Душица Ристовић, као и психолошкиња Дубравка Смиљанић.

IMG_20190925_192635 IMG_20190925_194032

prva

Прваци

Срећан почетак нове школске 2019/20. године свим ученицима пожелео је директор школе Ратко Трмчић, а посебно првацима полазак у школу: „Биће вам и лепо и занимљиво, стећи ћете многа корисна знања и добре другаре.“

Честитамо Игору и поносимо се!

Игор Топаловић, наш бивши ученик, ђак генерације 2015. године, освојио је сребрну медаљу на 51. Међународној хемијској олимпијади у Паризу у Француској. Ова медаља резултат је великог знања, посвећности и рада  у конкуренцији са преко 300 учесника из 80 земаља света.

Игор је пре такмичења понео титулу и ђака генерације Града Ужица као матурант Ужичке гимназије, а затим се уписао на Хемијски факултет у Београду без полагања пријемног испита због освојених награда на републичким такмичењима.

Честитамо Игору и поносимо се!

Igor-medalja

 

247 диплома са такмичења у школској 2018/2019. години

ОДИСТИНСКИ СМО ПОМОСНИ НА ЊИХ

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА У ШКОЛСКОЈ 2018/2019. ГОДИНИ НА СВИМ НИВОИМА

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ БИОЛОГИЈЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Ивана Караичић 7. Ана Николић 2.
2. Тијана Чегањац 7. Наташа Аћимовић 2.
3. Ана Николић 7. Наташа Аћимовић 2.
Ива Илић 7. Ана Николић 3.
5. Реља Познановић 7. Ана Николић 3.
6. Николина Мелентијевић 7. Ана Николић /
7. Дарија Јовановић 8. Наташа Аћимовић 2.
8. Вук Василијевић 8. Наташа Аћимовић 2.
9. Иван Досковић 8. Наташа Аћимовић 3.
10. Теодора Милић 8. Наташа Аћимовић 3.
11. Вања Драшковић 8. Наташа Аћимовић 3.
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Ивана Караичић 7. Деса Богићевић није ишла на такмичење

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Јована Демировић 8-5 Ксенија Костић 3.место
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Јована Демировић 8-5 Ксенија Костић 2.место

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФИЗИКЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Маја Живановић 6. Снежана Синђелић 2.награда
2. Данило Вучић 6. Слободанка Радовић 2.награда
3. Љубица Грујичић 6. Слободанка Радовић 2.награда
4. Ива Синђелић 6. Слободанка Радовић 2.награда
5. Лука Стевановић 7. Верица Брковић 1.награда
6. Вук Шиљковић 7. Верица Брковић 3.награда
7. Ненад Скоковић 8. Верица Брковић 1.награда
8. Стефан Јевтић 8. Верица Брковић 1.награда
9. Василије Вуковић 8. Верица Брковић 2.награда
10. Игор Јовановић 8. Верица Брковић 2.награда
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Данило Вучић 6. Слободанка Радовић 1.награда
2. Ива Синђелић 6. Слободанка Радовић 2.награда
3. Љубица Грујичић 6. Слободанка Радовић 3.награда
4. Маја Живановић 6. Снежана Синђелић 3.награда
5. Вук Шиљковић 7. Верица Брковић 1.награда
6. Лука Стевановић 7. Верица Брковић 2.награда
7. Ненад Скоковић 8. Верица Брковић 1.награда
8. Стефан Јевтић 8. Верица Брковић 2.награда
9. Василија Вуковић 8. Верица Брковић похвала

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Јована Станисављевић 8-2 Невена Жеравчић Марковић 1.место
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Јована Станисављевић 8-2 Невена Жеравчић Марковић 2.место
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Јована Станисављевић 8-2 Невена Жеравчић Марковић учесник

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Невена Цицварић 8-5 Дарко Ристовић
  1. место
2. Вук Василијевић 8-2 Дарко Ристовић
  1. место
3. Сара Негић 8-5 Дарко Ристовић
  1. место
4. Марија Јеремић 8-2 Дарко Ристовић
  1. место
5. Вања Симић 8-2 Дарко Ристовић
  1. место
6. Виктор Врачарић 7- Славољуб Арсовић
  1. место
Ђорђе Гајевић 7-4 Дарко Ристовић
  1. место
8. Јован Љујић 7- Славољуб Арсовић
  1. место
9. Лука Оташевић 7-4 Дарко Ристовић
  1. место
Матија Шоловић 7- Славољуб Арсовић                3.место
11. Лазар Томановић 7- Славољуб Арсовић                3.место
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Невена Цицварић 8-5 Дарко Ристовић 1.место
2. Вук Василијевић 8-2 Дарко Ристовић 2.место
3. Виктор Врачарић 7- Славољуб Арсовић 1.место
4. Ђорђе Гајевић 7-4 Дарко Ристовић 3.место
5. Јован Љујић 7- Славољуб Арсовић 3.место
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Невена Цицварић 8-5 Дарко Ристовић учесник
2. Виктор Врачарић 7- Славољуб Арсовић учесник

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ХЕМИЈЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Tијана  Чегањац 7-6 Брана Арсовић I
2. Ива Илић 7-2 Брана Арсовић I
3. Вук Шиљковић 7-6 Брана Арсовић I
4. Лука Стевановић 7-5 Брана Арсовић I
5. Ивана Караичић 7-2 Брана Арсовић I
6. Ивица Жунић 7-2 Брана Арсовић II
7. Марија Митрашиновић 7-6 Брана Арсовић III
8. Игор Јовановић 8-5 Брана Арсовић I
9. Филип Јевтовић 8-3 Брана Арсовић I
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ 
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Лука Стевановић 7-5 Брана Арсовић I
2. Вук Шиљковић 7-6 Брана Арсовић I
3. Тијана Чегањац 7-6 Брана Арсовић I
4. Ива Илић 7-2 Брана Арсовић I
5. Ивана Караичић 7-2 Брана Арсовић I
6. Филип Јевтовић 8-3 Брана Арсовић I
7. Игор Јовановић 8-5 Брана Арсовић III
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Филип Јевтовић 8-3 Брана Арсовић III

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ИНФОРМАТИКЕ И РАЧУНАРСТВА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Oгњен Илић 6-2 Милан Гојгић 1.место
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Oгњен Илић 6-2 Милан Гојгић /

 

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ИСТОРИЈЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Сара Марковић V Весна Лијескић I
2. Марко Ћоровић V Весна Лијескић II
3. Виктор Новаковић V Весна Лијескић II
4. Димитрије Златић V Весна Лијескић II
5. Ива Синђелић VI Весна Лијескић III
6. Кристина Поњавић VI Весна Лијескић III
7. Ленка Вучићевић VI Марија Јевтић II
8. Андеа Јездић VII Марија Јевтић II
9. Ана Николић VII Весна Лијескић III
10.  Игор Јовановић VIII Весна Лијескић I
11. Јана Ђурић VIII Весна Лијескић II
12. Тамара Јанковић VIII Весна Лијескић II
13. Лука Младеновић VIII Весна Лијескић II
Филип Јевтовић VIII Весна Лијескић III
15. Милица Бранковић VIII Марија Јевтић III
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Ива Синђелић VI Весна Лијескић III
2. Ленка Вучићевић VI Марија Јевтић III
3  Игор Јовановић VIII Весна Лијескић III
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1.  Игор Јовановић VIII Весна Лијескић Учесник

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА КЊИЖЕВНА OЛИМПИЈАДА

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Данило Лазић 8-1 Миланка Николић Ивић Имао директни пласман из претходне године, али се није пласирао даље, тако да у овој години нема пласман.

 

МАТЕМАТИКА 3. РАЗРЕД ОПШТИНСКО 2018/2019.
Ред.бр. УЧЕНИК Разред НАСТАВНИК Ранг
1. Мандић Филип                  3. Љубичић Бранка 1.
2. Пенезић Милица  3. Љубичић Бранка 1.
3. Ђуровић Василија  3. Симић Оливера 1.
4. Парлић Адам 3. Михаиловић Даница 1.
5. Поповић Балша  3. Љубичић Бранка 2.
6. Радојевић Михаило 3. Љубичић Бранка 2.
7. Грбовић Вељко  3. Ђуровић Драгица 2.
8. Ћосовић  Наталија 3. Ђуровић Драгица 3.
9. Петковић  Марјан 3. Ђуровић Драгица 3.
10. Капларевић Дуња  3. Симић Оливера 3.
11. Крсмановић Ивана  3. Симић Оливера 3.
12. Ристановић Ђорђе  3. Љубичић Бранка 3.
13. Томић Алекса  3. Љубичић Бранка 3.
14. Шојић Маша  3. Љубичић Бранка похв.
15. Николић   Данка 3. Ђуровић Драгица похв.
16. Стефановић Вукашин 3. Михаиловић Даница похв.
17. Вујовић Андреј 3. Симић Оливера похв.
18. Вукашиновић Уна  3. Љубичић Бранка похв.
19. Удовичић Селена  3. Симић Оливера похв.
20. Ристовић  Тара 3. Михаиловић Даница похв.

 

МАТЕМАТИКА 4. РАЗРЕД ОПШТИНСКО 2018/2019.
Ред.бр. УЧЕНИК Разред НАСТАВНИК Ранг
1. Тешовић Петар 4. Мојсиловић Драгана 1.
2. Николић Душан 4. Ђикановић Слађана 1.
3. Николић Јана 4. Ђикановић Слађана 2.
4. Маринковић Вељко 4. Ђикановић Слађана 2.
5. Ратковић Ленка 4. Мојсиловић Драгана 3.
6. Ћосовић Вељко 4. Мојсиловић Драгана 3.
7. Стокић Алекса 4. Максимовић Мирјана 3.
8. Koнатар Игор 4. Максимовић Мирјана похв.
9. Ђоковић Филип 4. Луковић Радмила похв.
10. Томић Емилија 4. Бучевац Љубица похв.
11. Mиловановић Андреа 4. Бучевац Љубица похв.
12. Васиљевић Ања 4. Мојсиловић Драгана похв.
МАТЕМАТИКА 4. РАЗРЕД ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Вељко Маринковић 4. 1.место

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ МАТЕМАТИКЕ

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1 Анастасија Гредељевић 5 Бојана Миливојевић
2 Марко Ћоровић 5 Бојана Миливојевић 1.место
3 Лена Јокић 5 Бојана Миливојевић
4 Сара Марковић 5 Бојана Миливојевић
5 Јана Пенезић 5 Јелена Ђаповић
6 Бојана Караичић 5 Јелена Ђаповић
7 Нађа Милановић 5 Јелена Ђаповић
8 Саво Божовић 5 Јелена Ђаповић 3.место
9 Виктор Новаковић 5 Јелена Ђаповић
10 Матија Петровић 5 Јелена Ђаповић
11 Михаило Бојовић 5 Јелена Ђаповић
12 Матија Вукашиновић 5 Јелена Ђаповић
13 Вук Павловић 5 Јелена Ђаповић
14 Лазар Ђоковић 5 Мирјана Спасојевић-Јаковац
15 Ивана Лемез 5 Мирјана Спасојевић-Јаковац 2.место
16 Данило Јовичић 5 Мирјана Спасојевић-Јаковац
17 Мина Милошевић 6 Мирослав Минић
18 Ива Синђелић 6 Јелена Ђаповић 2.место
19 Данило Вучић 6 Јелена Ђаповић
20 Јана Милановић 6 Јелена Ђаповић 2.место
21 Љубица Грујичић 6 Јелена Ђаповић
22 Маја Живановић 6 Мирјана Спасојевић-Јаковац
23 Огњен Илић 6 Мирјана Спасојевић-Јаковац
24 Ана Гудурић 7 Бојана Миливојевић 3.место
25 Андреа Јездић 7 Бојана Миливојевић 3.место
26 Реља Познановић 7 Бојана Миливојевић
27 Лука Стевановић 7 Мирослав Минић 3.место
28 Огњен Пејић 7 Мирослав Минић
29 Ива Мићић 7 Мирослав Минић
30 Вук Шиљковић 7 Јелена Ђаповић 1.место
31 Марија Митрашиновић 7 Јелена Ђаповић 3.место
32 Тијана Чегањац 7 Јелена Ђаповић 3.место
33 Петар Јовичић 7 Слободанка Радовић
34 Ненад Скоковић 8 Бојана Миливојевић 3.место
35 Василије Вуковић 8 Бојана Миливојевић 3.место
36 Филип Јевтовић 8 Бојана Миливојевић
37 Игор Јовановић 8 Слободанка Радовић
38 Лука Младеновић 8 Слободанка Радовић
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1 Марко Ћоровић 5 Бојана Миливојевић 3.место
2 Саво Божовић 5 Јелена Ђаповић
3 Ивана Лемез 5 Мирјана Спасојевић-Јаковац
4 Јана Милановић 6 Јелена Ђаповић
5 Ива Синђелић 6 Јелена Ђаповић
6 Ана Гудурић 7 Бојана Миливојевић
7 Андреа Јездић 7 Бојана Миливојевић
8 Лука Стевановић 7 Мирослав Минић 1.место
9 Вук Шиљковић 7 Јелена Ђаповић 2.место
10 Марија Митрашиновић 7 Јелена Ђаповић 3.место
11 Тијана Чегањац 7 Јелена Ђаповић
12 Ненад Скоковић 8 Бојана Миливојевић 3.место
13 Василије Вуковић 8 Бојана Миливојевић
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1 Лука Стевановић 7 Мирослав Минић 3.место

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА У РЕЦИТОВАЊУ 

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Милица Узуновић 8-3 Биљана Аксентијевић финале
2. Милица Чукановић 5-2 Биљана Аксентијевић полуфинале
3. Барбара Марјановић 5-2 Биљана Аксентијевић полуфинале
4. Лена Којадиновић 3-1 Оливера Симић
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Милица Узуновић 8-3 Биљана Аксентијевић финале
РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Милица Узуновић 8-3 Биљана Аксентијевић
  1. место

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Матеја Вукашиновић 5-4 Наташа Трнавац Ћалдовић
  1. место
2. Јана Пенезић 5-3 Биљана Аксентијевић
  1. место
3. Теодора Арсић 5-3 Биљана Аксентијевић
  1. место
4. Милица Чукановић 5-2 Биљана Аксентијевић
  1. место
5. Ленка Вучићевић 6-1 Миланка Николић Ивић
  1. место
6. Милица Станисављевић 6-4 Миланка Николић Ивић
  1. место
7. Филип Павловић 6-2 Василија Миловановић
  1. место
8. Ива Синђелић 6-3 Виолета Бурлић
  1. место
9. Кристина Поњавић 6-3 Виолета Бурлић
  1. место
10. Неда Гузијан 6-1 Миланка Николић Ивић
  1. место
11. Јана Милановић 6-3 Виолета Бурлић
  1. место
12. Ива Леонтијевић 7-6 Биљана Аксентијевић 1.место
13. Тијана Чегањац 7-6 Биљана Аксентијевић
  1. место
14. Ива Илић 7-2 Миланка Николић Ивић
  1. место
15. Ана Николић 7-6 Биљана Аксентијевић
  1. место
16. Ива Вучић 8-5 Виолета Бурлић
  1. место
17. Јована Старчевић 8-1 Миланка Николић Ивић
  1. место
18. Јована Станисавњевић 8-2 Биљана Аксентијевић
  1. место
19. Тамара Колашинац 8-2 Биљана Аксентијевић
  1. место
20. Теодора Милић 8-2 Виолета Бурлић
  1. место
21. Вања Драшковић 8-5 Виолета Бурлић
  1. место
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Јана Пенезић 5-3 Биљана Аксентијевић
  1. место
2. Теодора Арсић 5-3 Биљана Аксентијевић
  1. место
3. Милица Чукановић 5-2 Биљана Аксентијевић
  1. место
4. Ива Синђелић 6-3 Виолета Бурлић
  1. место
5. Неда Гузијан 6-1 Миланка Николић Ивић
  1. место
6. Јана Милановић 6-3 Виолета Бурлић
  1. место

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА ИЗ ТЕХНИЧКОГ И ИНФОРМАТИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
Анастасија Гредељевић 5-2 Снежана Синђелић
  1. место
Лазар Демировић 5-2 Снежана Синђелић /
Јанко Пејић 5-1 Мирјана Јованетић /
Ленка Вучићевић 6-1 Милан Гојгић /
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
Анастасија Гредељевић 5-2 Снежана Синђелић 3.место(похвала)

 

РЕЗУЛТАТИ ТАКМИЧЕЊА  „ШТА ЗНАШ О САОБРАЋАЈУ“

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Лука Жунић 8-3 Милан Гојгић 1.место
2. Лазар Ђоковић 5-5 Милан Гојгић 2.место
3. Лука Лазић 5-5 Милан Гојгић /
4. Марко Кнежевић 8-3 Милан Гојгић /
ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ
Ред.бр. Име и презиме ученика Разред Име пред. наставника Пласман
1. Лазар Ђоковић 5-5 Милан Гојгић 3.место
2. Лука Жунић 8-3 Милан Гојгић /

 

ИЗВЕШТАЈ СА СПОРТСКИХ ТАКМИЧЕЊА

ЕКИПНИ ПЛАСМАНИ

СПОРТ ДЕВОЈЧИЦЕ ДЕЧАЦИ
ОПШТИНСКО ОКРУЖНО ОПШТИНСКО ОКРУЖНО
АТЛЕТИКА
  1. МЕСТО
1.МЕСТО
  1. МЕСТО
СТОНИ ТЕНИС 1.МЕСТО 1.МЕСТО
МАЛИ ФУДБАЛ 3.МЕСТО 4.МЕСТО
РУКОМЕТ 1.МЕСТО 1.МЕСТО
  1. МЕСТО
ОДБОЈКА 3.МЕСТО 2.МЕСТО
КОШАРКА 1.МЕСТО
  1. МЕСТО
4.МЕСТО
ПЛИВАЊЕ
  1. МЕСТО
3.МЕСТО

 

ПОЈЕДИНАЧНИ ПЛAСМАНИ:

Име и презиме ученика дисциплина пласман
1. Иван Савић 85 Стони тенис 1.општинско
Атлетика: 800м
  1. општинско
Нина Јовановић 81 Спортска гимнастика
  1. окружно
3. Јана Пенезић 53 Спортска гимнастика
  1. окружно
4. Нађа Милановић 53 Спортска гимнастика
  1. окружно
5. Немања Узуновић 53 Пливање:50м краул
  1. окружно
6. Лазар Јањић 53 Пливање:50м леђно
  1. окружно
7. Лазар Ивановић 83 Пливање:50м краул
  1. окружно
8. Јана Николић 45 Пливање:50м краул
  1. окружно
9. Јелена Крстић 72 Пливање:50м краул
  1. окружно
10. Ива Вучић 85 Пливање:50м леђно
  1. окружно
11. Тамара Колашинац 82 Пливање:50м прсно 1.окружно
12. Огњен Петронијевић 75 Стони тенис
  1. општинско
Сара Негић  85 Стони тенис
  1. општинско
14. Теодора Вукашиновић 75 Стони тенис
  1. општинско
15. Ђорђе Мурић  81 Атлетика: 100м
  1. општинско; 3.окружно
16. Никола Крсмановић  84 Атлетика: 300м
  1. општинско
17. КонстантинКарапетровић 85 Атлетика: скок у вис
  1. општинско
18. Марко Кнежевић 83 Атлетика: кугла
  1. општинско
19. Немања Грабовић  81 Атлетика: скок у даљ
  1. општинско
20. Анђела Станковић 85 Атлетика: 100м
  1. општинско
21 Мартина Лијескић 85 Атлетика: 300м
  1. општинско
22. Ива Жунић 73 Атлетика: 600м
  1. општинско
23. Кристина Старчевић 85 Атлетика: кугла
  1. општинско
24. Теодора Јовановић 74 Атлетика: скок у вис
  1. општинско
25. Вања Драшковић 85 Атлетика: скок у даљ
  1. општинско

 

Наша школа је заузела 1. место у генералном пласману на општинском ниво у оквиру такмичења ОСИУРУС-А за школску 2018/2019.

 

Дан диплома

Петице из свих предмета током осмогодишњег школовања могу имати само највреднији и најупорнији, истакао је директор Основне школе „Душан Јерковић“ Ратко Трмчић.

Један посебан дан за ученике и наставнике, и све запослене, јесте Дан диплома, обележен ове године 25. јуна, сусрет са успехом и младошћу која обећава.

Част и задовољатво да се обрате најбољим ученицима, вуковцима, и ученицима који су који су били најуспешнији на републичким такмичењима, имали су директор школе Ратко Трмчић и помоћник директора Мирјана Максимовић, која је истакла да успех не долази сам, већ морамо ићи према њему. „Морали сте се издићи изнад просечности и победили сте је, а то су резултати за поштовање.“

Најуспешнија 23 вуковца са свим петицама, 8 учесника републичких такмичења, од којих 3 освајача победничких места из математике, хемије и рецитовања, и заслужни власници посебних диплома за знања из различитих области науке и спорта, ђак генерације Филип Јевтовић, чије дипломе је било тешко пребројати, највећи су понос школе и наставника, који су се трудили 8 година да их уче, али и да подстакну да буду добри, поштени и честити људи пред којима је светла бидућност.

Будућност са младим и успешним људима, жељних знања, је сигурна, поручујемо из ОШ „Душан Јерковић“.

НОСИОЦИ ВУКОВЕ ДИПЛО/МЕ ШКОЛСКЕ 2018/19. ГОДИНЕ СУ :

  1. 8-1 Милица Павловић,
  2. 8-1 Јована Старчевић,
  1. 8-2 Јована Станисављевић
  2. 8-2 Тамара Колашинац
  3. 8-2 Вук Василијевић
  4. 8-2 Ненад Скоковић
  5. 8-2 Василије Вуковић
  6. 8-2 Борис Лангура
  7. 8-2 Стефан Јевтић
  1. 8-3 Мина Максимовић
  2. 8-3 Тамара Јанковић
  3. 8-3 Филип Јевтовић
  1. 8-4 Димитрије Симић
  2. 8-4 Софија Петровић
  1. 8-5 Ива Вучић
  2. 8-5 Јана Ђурић
  3. 8-5 Вања Драшковић
  4. 8-5 Теодора Милић
  5. 8-5 Мартина Лијескић
  6. 8-5 Дарија Јовановић
  7. 8-5 Сара Негић
  8. 8-5 Невена Цицварић
  9. 8-5 Игор Јовановић

Ђак генерације – Филип Јевтовић 8-3 

ОСВОЈЕНА МЕСТА НА РЕПУБЛИЧКИМ ТАКМИЧЕЊИМА

  1. Милица Узуновић, 8-3, 1. место Смотра рецитатора
  2. Лука Стевановић, 7-5, 3. место математика
  3. Филип Јевтовић, 8-3, 3. Место хемија

УЧЕШЋА НА РЕПУБЛИЧКИМ ТАКМИЧЕЊИМА

  1. Невена Цицварић, 8-5, географија
  2. Јована Станисављевић, 8-2, француски
  3. Игор Јовановић, 8-5, историја
  4. Виктор Врачарић, 7-5, географија
  5. Нина Јовановић, 8-1, спортска гимнастика

i ova ii ova iii ova iiii