Европски школски спортски дан

Данас смо у нашој школи обележили Европски школски спортски дан. Српски савез професора физичког васпитања и спорта у сарадњи са EUPEA (Europen Physical Education Association) , уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организује Европски школски спортски дан сваког 24. септембра. Европски школски дан је паневропска иницијатива чији је главни циљ промоција физичке активности на међународном нивоу и укључивања што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања. Наши ученици су данас на отвореном вежбали са наставницом физичког и здравственог васпитања Јеленом Савићевић и својим учитељима: Славицом Калабом, Слађаном Ђикановић, Љубицом Бучевац, Иваном Миленковић и Младеном Ботићем. Вежбало је око 180 ученика из шест одељења: једног 1. разреда, четири 3. разреда и једног 8. разреда. Физичка активност је трајала 30 минута. Ученици су показали велико интересовање за вежбањем. Постигли смо циљ и оно што је најбитније ученици су вежбање завршили са осмесима и великим аплаузом. Нашу данашњу активност забележили смо дроном који смо добили као донацију од Rotary клуба.