Обележавање Међународног дана старијих особа

Међународни дан старијих особа обележава се 1.октобра. Са жељом да и наша школа учествује у обележавању овог датума, Тим за развој међупредметних компетенција и предузетништва позвао је све ђаке и запослене да се одазову позиву и учине нешто лепо за своје старије суграђане, станаре Домског одељења за смештај одраслих и старијих лица на Забучју. Ученици и запослени су се у великом броју одазвали . У понедељак, 4. октобра 2021.године, Домско одељење посетили су директорка школе Мирјана Максимовић, помоћник директора Милан Гојгић и Биљана Аксентијевић, руководилац Тима за развој међупредметних компетенција и предузетништва. Они су овом приликом управници  уручили неколико кутија пригодних поклона (углавном средстава за личну хигијену), које су послали ђаци и  запослени, а који ће бити подељени станарима . Осим тога, наши ученици су им припремили и писма, поруке и цртеже, који ће их увек подсетити на то да најмлађи мисле на њих. Учешћем у овој активности ученици су показали да можемо бити поносни на њих и да су и те како савладали једну од најважнијих компетенција за живот, а то је хуманост.