Обавештење за родитеље и ученике седмог разреда

Поштовани родитељи и ученици,

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања је припремио тестове из 5 предмета (физике, хемије, биологије, географије и историје) за тестирање знања ученика у седмом разреду, основног образовања  и васпитања у школској 2021/22. години.  До петка 10.6.2022. године, потребно је да попуните анкету и одаберете предмет из кога ћете полагати тест. Тестирање је планирано за 15.6.2022. године у 12 часова за све ученике седмог разреда.

• ученици ће на тестирању имати прилику да решавају непознате задатке и да провере своје знање из одређених предмета;
  • ученичка постигнућа на тесту се не оцењују, али предметни наставник ће бити упознат са резултатима сваког ученика;
  • ученици на тестирање треба да понесу одговарајући прибор;
  • тестови не морају да се попуњавају хемијском оловком;
  • сваки ученик добија тест само из предмета који је одабрао;
  • време предвиђено за тестирање је 90 минута.

Анализа постигнућа сваког ученика ради се заједно са учеником на часу, при чему сваки ученик има увид у свој тест.

Срдачан поздрав