Вршњачко насиље не ствара школа

Директор Канцеларије Уницефа у Београду је, у интервјуу за РТС, рекао да је један од главних задатака друштва да за добробит све деце искорени вршњачко насиље.

„Ја бих рекао да 86 одсто деце одобрава ту врсту насиља. То је велики број, али школа не ствара то насиље. Деца долазе у школу са ставовима о насиљу. То су научили у заједници у којој живе, у својим кућама, а образовни систем покушава да се бори против тога“, каже директор канцеларије Уницефа у Београду.

Напомиње да је неопходно да се ставови о насиљу промене у целом друштву, и у породици самој, и додаје да се ставови о насиљу и о родно заснованом насиљу формирају од раног узраста, а да је понашање деце само манифестација широко распрострањеног прихватања и високе толеранције на насиље.

kvalitetno obrayovanje