Пробни завршни испит за ученике 8. разреда

proba-mm-700px

У петак и суботу, 24. и 25. 4. 2015. године школа ће организовати пробни завршни испит за ученике 8. разреда према следећем распореду:

МАТЕМАТИКА:  24.45. 2015. године у 12,00 часова

СРПСКИ ЈЕЗИК:  25. 4. 2015. године у 09,00 часова

КОМБИНОВАНИ ТЕСТ:  25.4. 2015. године у 11,30 часова

– Пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом.

- На пробном испиту ученици ће имати прилику да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета.

– На пробном испиту ученици ће анонимно попуњавати упитник.

- Резултати са завршног испита се не претварају у оцене ученика и не служе за оцењивање ученика.

– Резултате са завршног испита наставници треба да користе у планирању активности за припремање ученика за завршни испит.

- Ученици ће у два дана радити три теста (24. априла 2015 – тест из математике, након чега ученици анонимно попуњавају упитник, 25. априла 2015 – тест из српског, односно матерњег језика и комбиновани тест, са паузом од пола сата између два двосатна термина).

-Ученик који полаже пробни завршни испит мора код себе имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом

– Прибор за рад на пробном завршном испиту:

1. за српски језик – графитна оловка, хемијска оловка и гумица
  2. за математику – графитна оловка, хемијска оловка, гумица, троугао, лењир и шестар
  3. од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

За додатне информације посетити сајт министарства просвете кликните овде