ДВЕ ИЗЛОЖБЕ ЂАЧКИХ ЛИКОВНИХ РАДОВА У БИБЛИОТЕЦИ

Поводом Међународног дана дечије књиге, 2. априла и Светског дана књиге и ауторских права, 23. априла библиотекари Основне школе ,,Душан Јерковић“ у Ужицу свакога пролећа већ неколико година организују две интересантне изложбе.

Ученици I разреда цртају и сликају школску библиотеку, своје библиотекарке, како задужују књиге и сликовнице, па и како замишљају модернију и опремљенију библиотеку. Ученици IV разреда илуструју књиге, представљају  своје омиљене књижевне ликове и препоручују их за читање млађим другарима. Сви ученици стварају чистим срцем, а најбољи радови су изложени.

Са члановима библиотечке секције школски библиотекари, Мирјана Радовановић Пејовић и Мирјана Максимовић, врше избор најуспелијих ђачких радова и постављају изложбе ,,Школска библиотека очима првака“ и ,,Омиљени књижевни ликови – четвртаци препоручују“, које красе зидове библиотеке и ходнике школе.

Са пуно радости и ентузијазма школски библиотекари свестрано раде са ученицима на развијању љубави према књизи и читању, али увек подржавају и промовишу различите таленте ученика. Током целе школске године кроз разноврсне активности, теже да мотивишу ученике да се труде да креативност изразе и покажу, као и да увек негују лепоту и моћ стварања.

Ово је била прилика да интересантни и оригинални дечији радови привуку још једном пажњу свих у школи, а најмлађе читаоце позову да прочитају нешто ново.

IMG_1575 IMG_1370 IMG_1371 IMG_1372 IMG_1373 IMG_1572 IMG_1573 IMG_1574 IMG_1578 IMG_1559 IMG_1560 IMG_1561 IMG_1563 IMG_1564 IMG_1565 IMG_1566 IMG_1567 IMG_1568  IMG_1576IMG_1577

М. Р. Пејовић