„Борба против дискриминације у образовном систему“

У суботу 30. маја 2015. реализовали смо последњу обуку са циљем да обучимо и подржамо наше ученике да делују као промотери толеранције , недискриминације и ненасиља у школи у оквиру пројекта „Борба против дискриминације у образовном систему“, kojи финансира Европска Унија у оквиру програма Support to Civil Society Facility 2013 , Ужичког центра за права детета,  Учествовало је 25 ученика шестог и седмог који су уживали у интерактивном обрађивању тема дечијих права, толеранције, недискиминације, ненасиља. Обучили смо укупно 101 ученика на шта смо јако поносни! Након завршеног циклуса обука реализоваће се акцијa са циљем промоције толеранције и недискриминације.

У потрази за оствареношћу дечјих права у Србији

nji 496nji 497nji 500nji 502

Радионица Дечија права

nji 505nji 504

Радионица на којој се кроз глуму упознајемо са предрасудама, стереотипима, дискриминацијом и нетолеранцијом

nji 506nji 511nji 513nji 514

Учимо о насиљу и како се борити против насиља!

nji 518nji 520