МАТЕМАТИКА У БИБЛИОТЕЦИ

Школске библиотеке и библиотекари треба да буду својеврсни ресурс-центри, подршка целокупном образовно-васпитном процесу, помоћ наставницима у реализацији наставе и важан покретач мотивације ученика за учење и образовање уопште.

Сарадња са наставницима сигурно је један од најважнијих сегмента рада библиотекара у школи, јер је партнерски однос предуслов за квалитетно образовање ученика и усавршавање наставника.

Школски библиотекари Основне школе ,,Душан Јерковић“ у Ужицу, Мирјана Радовановић Пејовић и Мирјана Максимовић уз помоћ наставнице математике Јелене Ђаповић са библиотечком секцијом обележиле су Месец математике. Чланови секције израдили су два паноа – са највећим бројевима и са савршеним бројевима. Ученици школе, а и наставници других предмета, застајали су пред оваквим интересантним подацима, који нису део градива које се обрађује на часовима математике, али доприносе ученичкој мотивацији за учење и интелектуални рад.

IMG_1705 IMG_1650 IMG_1651 IMG_1652 IMG_1702 IMG_1703 IMG_1704

Мирјана Р. Пејовић