Прво место „Зашто волим школску библиотеку“

Зашто волим школску библиотеку

Баш је гужва у овако малој библиотеци. Ту је Кина, Африка, далека Аустралија и све земље овог света.
Прочитала сам доста књига и сазнала за доста писаца, али тамо негде на полици крију се нове авантуре. Библиотека је пуна тајни, а ја једва чекам да их све откријем. У њој сам пронашла нове приче, нове песме и бајке. Прочитаћу их све до једне. И ту једну ћу прочитати. Нашла сам разне књиге: смешне, тајновите, поучне… Кад их читам, оне ме просто проведу кроз разне светове. Обишла сам египатске пирамиде, хладан Антартик, упознала Кинезе и причала са Енглезима. Ронила сам кроз океане, пловила морима и пливала језерима. Видела сам виле и чаробњаке и скоро да сам попричала са њима. Биле су сјајне звезде и сазвежђа, Стрелац, Мали Медвед… Библиотека је украшена сликама малих уметника.
Ту је и слика Вука Стефановића Караџића који нам је у наследство оставио азбуку. Све је у том храму слова пуно боја. Библиотекарка је вредна и радна и баш увек зна шта нам треба.
Хеј друштво, пожурите и ви у ваше библиотеке. Читајте све више јер је у свету књижевности све лепше, а узгред и ви ћете бити одлични ђаци.

Љубица Грујичић III5
ОШ „Душан Јерковић“, Ужице