Настављамо са наградама!

IMG_4333 IMG_4335 IMG_4337 IMG_4340 IMG_4369 IMG_4370 IMG_4374 IMG_4375 IMG_4381 IMG_4382 IMG_4383 IMG_4420 IMG_4423 IMG_4425 IMG_4428 IMG_4430 IMG_4431

,,Школски библиотекари, ја се клањам вашем позиву“, Матија Бећковић.

Свечаном делу Скупштине Друштва школских библиотекара Србије у Београду 8. априла 2016.г. присуствовали су награђени ученици наше школе, који су учествовали на литерарном конкурсу „Библиотеке су чудесни светови“. Циљ овог литерарног конкурса је неговање љубави према књизи и развијање читалачких навика код ученика, као и указивање на значај школских библиотека у одрастању ученика.
Вук Шиљковић, 4/6 освојио је I место за свој литерарни рад и награђен је књигом у категорији ученика од I до IV разреда основних школа Србије. Похваљени су Ђорђе Ђукић 4/2 и Виктор Врачарић, 4/5, који су такође награђени књигама.
Посебно нам је задовољство што нас је из првог реда публике пратио песник Матија Бећковић. Академик, Матија Бећковић, говорио је у уводном делу Скупштине Друштва школских библиотекара. Истакао је да се клања људима који су занимање посветили књизи.
На свечаној додели награда уживали смо у програму, слушали беседе, рецитале и музичке интерпретације ученика и упознали се са радом Друштва школских библиотекара Србије у протеклих 10 година. Честитамо првих 10 година!

Честитамо Вуку, Виктору и Ђорђу, и свим похваљеним и награђеним ученицима!
М.Р. Пејовић, П. Радибратовић