КАКО УСПЕШНО КОРИСТИТИ ИНФОРМАЦИЈЕ

Школски библиотекари Основне школе ,,Душан Јерковић“ Ужице Мирјана Радовановић Пејовић и Инес Дрндаревић, у сарадњи са својим колегиницама из Народне библиотеке Ужице, организовале су  ученицима VIII разреда занимљива и корисна предавања током марта и априла 2016. године.

IMG_3965 IMG_3967 IMG_4016 IMG_4019 IMG_4021 IMG_4049 IMG_4051 IMG_4740 IMG_4745 IMG_4751 IMG_4756

Ученици су имали прилику да се упознају са информационим изворима, који су доступни преко интернета или библиотечког система Србије.

Презентација ,,Пронађи и користи информацију“ део је истоименог пројекта одобреног и суфинансираног од Министарства културе РС од 2014.г., а аутори су библиотекари Народне библиотеке Ужице Драгослава Родаљевић и Бојана Маринчић.

Кроз  часове библиотекарства, ученицима VIII разреда наше школе, представљени су информациони извори који су корисни за унапређење како формалног образовања, тако и самообразовања ученика, Након интересантних предавања, библиотекарке су нагласиле да  данас под информационо писменим особама подразумевамо оне које поседују знања како да пронађу праве информације и како да их успешно користе.

Мирјана Р. Пејовић, А. Дуковић