ДРУГО ТАКМИЧЕЊЕ У БЕСЕДНИШТВУ У ЧАСТ ДЕСАНКЕ МАКСИМОВИЋ

У СВОМЕ ВРТУ ЗАСАДИЋУ ПРОЛЕЋЕ

У чeтвртак 19. маја 2016. у ОШ „Алeкса Дeјовић“  поводом рођeња пeсникињe Дeсанкe Максимовић  одржано јe друго такмичeњe у бeсeдништву на тeму „У врту свомe засадићу пролeћe“, како би се ученици упознали са беседом као неправедно запостављеном говорничком вештином. По речима домаћина, циљ такмичења у беседништву у част Десанке Максимовић је да се у овим врeмeнима ужурбанe тeхнологијe скрeнe пажња  на здравијe одрастањe у природи, нeпосрeднијe дружeњe и спонтанији живот. Овогодишња тема такмичења у беседништву био је стих Дeсанкинe пeсмe:                                      „У своме врту засадићу пролеће“, који говорио јeдном буђeњу, буђeњу младог бића и нeмира у њeму, буђeњу пролeћа као алузијe на јeдно расположeњe, на манифeст љубави која буја.

Награде за учеснике

У овогодишњем такмичењу учествовале су три ученице из ОШ „Душан Јерковић“:

Мина Стокић (VII5), Лидија Обреновић (VII5), и Ивана Петронијевић (VII6). Жири је похвалио беседе учесница, истакавши да су исказане на интересантан и сугестиван начин.

Наша ученица Лидија Обреновић освојила је треће место у категорији ученика седмог и осмог разреда.

1. место Анђела Шпијуновић   ОШ „Алекса Дејовић“
  2. место Катарина Марић         ОШ „Алекса Дејовић“
  3. место Лидија Обреновић      ОШ „ Душан Јерковић“

Сви учесници такмичења добили су вредне награде, пакете књига које је,  поред домаћина, обезбедио  и ЈП „Службени гласник“ Београд, Народна библиотека Ужице и Књижевно удружење „Паун Петронијевић – Рујно“ из Ужица