ДЕЧЈА НЕДЕЉА 2016.ГОДИНЕ

Традиција обележавања Дечје недеље у свету и у Србији мери се деценијама.
Дечја недеља је први пут обележена 1934. године на предлог организације Пријатељи деце Србије, а 1987. године  дефинисана је  Законом о друштвеној бризи о деци. Манифестација Дечја недеља се сваке године у месецу октобру, са циљем скретања пажње јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници, на њихово право да одрастају у што бољим условима, на једнаке шансе за развој и остварење потенцијала.Овогодишња Дечија недеља ће бити од 3. до 9. октобра. Мото Програмских активности ће бити:

НЕЋУ ДА БРИГАМ, ХОЋУ ДА СЕ ИГРАМ!

Циљеви Дечије недеље су:

• скретање пажње најшире јавности на права и потребе деце;
  •  указивање на одговорност коју породица, школа, држава и њене институције имају у заштити деце, и остваривању њихових права;
  • презентација до сада постигнутих резултата:
  • указивање на примере добре праксе и проблеме у остваривању права деце;
  • подстицање интерсекторске сарадње у стварању услова за поштовање права, и оптимални развој сваког детета;
  • промоција активног учешћа деце у доношењу одлука које се њих тичу;
  • покретање иницијативе и нових акција које доприносе побољшању положаја деце у Републици Србији, и остваривању њихових права.