Наша ученица изабрана у Панел младих саветника Заштитника грађана Србије

Наша ученица Ања Росић, председница Ученичког парламента ОШ „Душан Јерковић“ изабрана је у Панел младих саветника Заштитника грађана Србије.

Као представник Ужица, присуствовала је првом састанку новоизабраних панелиста на Међународни дан људских права, 10. децембра 2016. године у Београду.

Панел младих саветника Заштитника грађана Србије представља групу од 30 деце из целе Србије. Њихова основна улога је да пренесу Заштитнику грађана теме које су важне за младе, укажу на проблеме, изнесу своја искуства и мишљење у циљу да се положај деце и младих у Србији побољша.

Ово је већ други пут да је ученик наше школе изабран за једног од чланова Панела младих саветника. Нађа Лазаревић, бивша ученица наше школе, сада је студент Филолошког факултета у Београду, али и даље активно учествује у раду ове организације.

Untitled3 Untitled Untitled1 Untitled2