Школски библиотекари на Конференцији Библиотекарског друштва Србије

У организацији Библиотекарског друштва Србије одржана је XIII Међународнa конференцијa „Корисници библиотечких услуга: историјска перспектива и савремене тенденције“ 13. и 14. децембра 2016. у Народној библиотеци Србије. Првог дана приказани су примери добре праксе и сесија „Деца и млади као корисници библиотека“, а другог „Нове тенденције и истраживања“. Школски библиотекари Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић представиле су свој коауторски рад „ШКОЛСКА БИБЛИОТЕКА ЗА СВАКОГА – РАД СА КОРИСНИЦИМА У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ”. Приказане су бројне активности школског библиотекара, нарочито у области рада са ученицима, а посебно су издвојени часови библиотекарства и рад са члановима библиотечке секције, али и разноврсни програми и школски пројекти који се реализују у сарадњи са наставницима и тиме се доприноси побољшању целокупног васпитно-образовног процеса у школи. Око 200 регистрованих учесника пратило је током два дана програм чији су део била и три предавања по позиву еминентних стручњака из Европе, Јуке Реландера (председник EBLIDA и Удружења библиотекара Финске), Томаша Грушковског (директора IFLA PAC центра при Националној библиотеци Пољске) и Зденке Свибен (Градска књижница у Загребу).

Мирјана Радовановић Пејовић, Ана Дуковић_J4A2915 _J4A2937 IMG_6065 IMG_6148 IMG_8247 MPR _n