КЛУБ   ЉУБИТЕЉА  ПОЕЗИЈЕ

Поводом Међународног дана поезије, 21. марта, с циљем да се прошире програми читања и да се иницира постојање Клуба љубитеља поезије, школски библиотекари, Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић, наставник Музичке културе Никола Бошковић и учитељ Миливоје Шукиловић са ученицима VIII разреда осмислили су и извели поетско музички програм у славу стихова, у име поезије, музике, љубави. Планирано је да ученици читају стихове изабраних песника, да засвирају, запевају лагане мелодије. Позвани су наставници, ученици и библиотекари да дођу и буду чланови Клуба љубитеља поезије.

Сваки стих се слушао пажљиво, јер смо овога пута желели  да понудимо увид у различитост песничког стваралаштва у Србији и свету, од 18. века до данас, од Новалиса до Милене Марковић. Поезија је најснажнији, најсубјективнији и најкомпликованији књижевни израз и свако се могао препознати у њој. Ученици су се потрудили и успешном интерпретацијом стихова учинили поезију привлачном за слушање и препоручили је за читање.

У свакодневној трци за нечим, ретко имамо времена за лирику и лепу реч. Стога смо застали на трен, прославили  Дан поезије и поздравили пролеће –  читајући стихове.

Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић

IMG_8910 IMG_8920 IMG_8922 IMG_8928 IMG_8945 IMG_8964 IMG_8965 IMG_8973 IMG_8977 IMG_8980 IMG_8983 IMG_8985 IMG_8986