„Ко хоће да доживи чудо“

Дана 16.5.2017. године ученици наше школе учествовали су у такмичењу у беседништву које je, већ трећи пут, организовала Основна школа „Алекса Дејовић“ у сарадњи са Народном библиотеком и Књижевним удружењем „Паун Петронијевић – Рујно“. Такмичење се одржава у част књижевнице Десанке Максимовић, а тема овогодишњег такмичења био је наслов њене песме „Ко хоће да доживи чудо“.
Као и претходне године, ученици наше школе су се одазвали позиву и остварили велики успех. У категорији ученика седмог и осмог разреда прва два места заузеле су наше ученице. Прво место припало је Валентини Васиљевић (седми разред), а друго место Лидији Обреновић (осми разред). Обе ученице су награђене вредним пакетом књига. Осим њих, такмичили су се и наши ученици Немања Живковић и Милица Јовичић, који су похваљени и награђени књигама.