Завршни испит – обавештење Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања и Просветни преглед објавили су збирке задатака за завршни испит у основном образовању и васпитању.

Као и претходних година, припремљене су збирке задатака из српског језика и матерњег језика за седам националних мањина (албански, бугарски, мађарски, румунски, русински, словачки и хрватски језик). Поред њих, припремљене су збирке задатака из математике као и задатака за комбиновани тест која садржи задатке којима се испитују постигнућа ученика из биологије, географије, историје, физике и хемије. Ове збирке су такође припремљене на српском језику и на језицима националних мањина.

Збирке садрже по 450 задатака заснованих на образовним стандардима, распоређеним на три нивоа постигнућа – основном, средњем и напредном. Оне омогућавају ученицима осмог разреда да самостално вежбају и проверавају знање, али и да се упознају са моделима по којима се конструишу задаци за испит који је пред њима. На крају ових публикација налазе се и решења задатака на основу којих ученици могу да стекну увид у сопствену успешност и прате напредовање.

У изради задатака за ове збирке учествовало је око стотину наставника из основних и средњих школа и са факултета.

Поменуте збирке биће у продаји од 19. јануара 2015. године и могу се набавити у књижарама Просветног прегледа, Завода за уџбенике, Службеног гласника и у књижарској мрежи широм Србије.

Ценe: Збирка за српски или матерњи језик износи 270 динара, Збирка за математику 170 динара, док Збирка за комбиновани тест износи 160 динара.