Будућност књижевног стваралаштва у сигурним рукама

Друштво школских библиотекара Србије у јуну 2017. године расписало је Литерарни конкурс „Лето без бриге, проведи крај књиге“, а рок завршетка био је 15. септембар 2017. год.

Многобројни ученици ОШ „Душан Јерковић“ из Ужица одазвали су се и препоручивали прочитане књиге. Најбољим радом у категорији ученика од  I до IV разреда победила је Ужичанка Милица Чукановић, ученица IV2. Постигла је велики успех и освојила 1. место на овом републичком конкурсу.

Програм доделе награда био је организован 15. новембра 2017. год. у огранку Библиотеке града Београда „Владан Десница“, талентована Милица, која је већ носилац неколико награда и признања, провела је диван дан у пратњи своје учитељице Надежде Поповић и школске библиотекарке Мирјане Радовановић Пејовић.

Госте је прво поздравила начелница библиотеке Јелена Марковић, a затим смо чули поздравну реч председнице Друштва, Мире Меглић. Сви присутни учествовали су у креативној радионици коју је водила библиотекарка Наташа Стојиљковић. Ученицима, библитекарима, учитељима и родитељима обратила се књижевница Јасминка Петровић, која је између осталог рекла: „Ја заиста верујем да ће библиотеке спасти свет. Библиотеке су данас између школе и породице. Захваљујући библиотекама, ми писци долазимо до читалаца. Зрачите радошћу која нам је потребна свима. Наставите тако, а ми смо ту да вас подржавамо“.

Ученицима су додељене награде и дипломе и сви присутни су с пажњом  уживали у читању првонаграђених радова.( Радове можете прочитати на http://www.skolskibibliotekari.edu.rs/sajt/index.php/aktivnosti/konkursi/128-rezultati-konkursa-leto-bez-brige-2017 .)

Наша Милица Чукановић се поносно фотографисала са својим наградама – књигама, које је жељно загледала и листала. Највише је уживала у разговору са својом омиљеном књижевницом, Јасминком Петровић, која је похвалила Миличин рад и обе су на сликама са широким осмехом.

И ми смо поносни на Милицу! Честитамо!

М. Р. Пејовић, А. Дуковић, П. Радибратовић