Завршни испит 2014/2015 године

Осмаци, почните на време са припремом за Завршни испит!

Не препуштајте случају своју будућност!

Тестове са завршних испита од претходних година, са решењима, можете наћи овде

Треба посебну пажњу посветити и оценама у другом полугодишту, како би успех (и на крају школске године, а самим тим и на Завршном испиту) био што бољи.

Систем бодовања:

• успех из школе
  • српски језик
  • математика
  • комбиновани тест (биологија, географија, историја, физика и хемија)

Сваки тест садржи по 20 задатака.

Задаци у збиркама су подељени према нивоима знања – основни, средњи и напредни ниво.

Градиво треба добро утврдити, а задатке вежбати са разумевањем и пажњом, јер ће се пропусти врло лако показати на Завршном испиту (а то не бисте желели!), јер су сви задаци на Завршном испиту промењени,  тј. неће се наћи ниједан потпуно исти задатак из збирке (то треба увек имати на уму током вежбања!). Механичко учење или тзв. „бубање“ отпишите у самом старту, уколико желите добре резултате.

Пре Завршног испита очекује вас пробни тест које је предвиђен да се реализује 24. и 25. априла 2015., где ћете моћи да проверите своје знање и откријете у којим сте областима најслабији, како бисте им посветили више пажње.

Детаљан поступак решавања задатака из математике можете да нађете на сајту „Учи слободно

Можете да погледате Правилник о програму завршног испита у основном образовању и васпитању