ДАНАС ЈЕ ДАН БЕЗБЕДНОГ ИНТЕРНЕТА

klikni pametno

prirucnik_drugnijemetaw

КЛИКНИ БЕЗБЕДНО

Обележавање Дана безбедног интернета иницирала је Инсејф (Insafe) организација, са циљем промоције сигурнијег и одговорнијег коришћења онлајн технологија и мобилних телефона, посебно међу младима и децом широм света. Слоган под којим ће овај дан бити обележен гласи: “Створимо бољи интернет заједно”.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја позвало је све школе у Србији да се укључе у обележавање Дана безбедног интернета, како би се скренула пажња не само на овај проблем, већ и на начине превенције дигиталног насиља и смањење злоупотребе савремених технологија.

Све информација о одређеним темама из безбедног коришћења интернета можете пронаћи на сајту кликнибезбедно

У оквиру превенције информатичког насиља у нашој школи смо имали дебату на тему за и против друштвених мрежа са акцентом на фејсбук у реализацији 6/1 одељења и наставнице Јелене Маринковић.

IMG_8632 IMG_8624 IMG_8623 IMG_8631