УПИС УЧЕНИКА

Поштовани родитељи/старатељи

Упис деце у први разред  вршиће се  од  2. априла до 31. маја 2018. године. Родитељи су дужни да упишу своје дете у основну школу уколико оно до почетка школске године има најмање шест и по, а  највише седам и по година. У први разред школске 2018/2019. годину уписују  се деца рођена у периоду од 01.03.2011. до 28.02.2012. године. Уписна процедура обављаће  се у складу са свим законима Републике Србије. Документа која се подносе за упис у први разред:

- Извод из матичне књиге рођених ;

- Потврда лекара да  је дете способно за редовну  наставу ;

- Уверење о пребивалишту;

- Уверење о завршеном припремном предшколском програму ( добија се у вртићу или у  школи и може се накнадно доставити).

Упис деце у   припремни предшколски програм вршиће се  од  2. априла до 31. августа 2018. године. У припремни предшколски програм уписују се деца рођена у периоду од 01.03.2012. до 28.02.2013. године.

Документа која се подносе за упис у припремни предшколски програм:

-  Извод из матичне књиге рођених ;

-  Потврда лекара да  је дете способно за редовну  наставу ;

-  Уверење о пребивалишту

СВИМ   БУДУЋИМ   ПРВАЦИМА И  ПРЕДШКОЛЦИМА  ЖЕЛИМО СРЕЋАН ПОЧЕТАК   И   ПУНО   УСПЕХА!

lalala

Полазници  продуженог боравка укључују се у продужени боравак на основу захтева родитеља.

Предност при упису у продужени боравак имају:

1. Деца из друштвено осетљивих група и то
  • Деца жртве насиља у породици
  • Деца из породица које користе неки облик социјалне заштите и деца без родитељског старања
  • Деца самохраних родитеља
  • Деца из социјално нестимулативних средина
  • Деца са сметњама у психофизичком развоју
  • Деца из породице у којој је дете које је тешко оболело или има сметње у психофизичком развоју
  • Деца тешко оболелих родитеља
  • Деца чији су родитељи ратни војни инвалиди или имају статус расељеног или прогнаног лица
  • Деца предложена од стране центра за социјални рад
  • Деца из средина у којима је услед породичних и других животних околности угрожено здравље, безбедност и развој
  1. Деца запослених родитеља и редовних студената
  2. Деца која имају статус трећег и сваког наредног детета у примарној породици
  3. Деца која станују на удаљености већој од 3 км од школе
  4. Остала деца

Уколико има више заинтересованих ученика који испуњавају један од наведених критеријума предност имају ученици из породица с више деце који се редовно школују.

Заинтересовани родитељи одговарајућим исправама доказују да испуњавају неки од наведених критеријума.

Попуњен захтев и потребна документа доставити секретару школе до 31. маја 2018. године.

ДИРЕКТОР ШКОЛЕ

РАТКО ТРМЧИЋ