ЕДУКИН КОНКУРС ЗА НАЈБОЉЕ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ 2018.

Још једна потврда успешног рада – наше ваннаставне активности у Бази података ЗУОВ-а

Још једна потврда успешног рада:
Ево још једног конкурса на коме је наша школска библиотека била и више него успешна. Прихваћено је свих 5 ваннаставних активности са којима су наши школски библиотекари, Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић, пријавиле нашу школу:
1. Клуб љубитеља поезије
2. Новогодишњи маскенбал „На крилима маште – Главни јунак једне књиге“
3. „Шекспир – савременик и саговорник свих епоха“
4. Мењамо запослене – акција Ученичког парламента
5. Музичко вече Ученичког парламента
Ове активности наћи ће се у Бази примера успешних ваннаставних активности на сајту ЗУОВ-а.
Велико БРАВО за наша нова достигнућа!

Резултати конкурса „Примери успешних ваннаставних активности у основним и средњим школама и васпитних активности у домовима ученика у Србији“, објављени на сајту ЗУОВ-а 12.7.18., могу се видети на следећем линку:
http://zuov.gov.rs/rezultati_konkursa_vananstavne_aktivnos…/ 12.7.18.

ЕДУКИН КОНКУРС ЗА НАЈБОЉЕ ШКОЛСКЕ БИБЛИОТЕКЕ 2018.

12.10.18.

Још један наш успех! Похвала за нашу библиотеку!
Поносни!biblioteka

Са великим задовољством обавештавамо вас да је на новопокренутом конкурсу намењеном школским библиотекама школска библиотека ОШ Душан Јерковић, Ужице, и библиотекарке Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић постигла још један успех.

Уреднички тим Едуке желео је да усмери пажњу на драгоцену улогу библиотека у духовном и професионалном развоју ученика и наставника: –Конкурс, окончан 12.10.18. показао је како школске библиотеке у Србији, и упркос многим објективним тешкоћама, остварују своју улогу посвећено и успешно. Већа видљивост њиховог знатног учешћа у образовном процесу, надамо се, може утицати и на побољшања њиховог сопственог статуса и на квалитетнију сарадњу у оквиру школског система у нашој земљи.
Међу 20 похваљених библиотека основних и средњих школа Србије налази се наша школска библиотека и библиотекарке Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић.

Резултати Конкурса за доделу награде ЕДУКА – ПРИЈАТЕЉ ШКОЛЕ за најбољу школску библиотеку за 2018. годину могу се видети на следећем линку: