prvo ova

Не смемо заборавити наше претке, јунаке Првог светског рата

Kрајем првог полугодишта у оквиру школског пројекта „Путовање у прошлост“ реализована је и угледна активност „Не смемо заборавити наше претке, јунаке Првог светског рата“ којом су ученици од V до  VIII разреда, наставница историје Весна Лијескић, наставница српског језика Биљана Аксентијевић и школски библиотекари Мирјана Радовановић Пејовић и Ана Дуковић обележили 100 година од Дана примирја у Првом светском рату и крај Великог рата. Наставнице и библиотекари су упознали ученике са темом и у договору са ученицима одабрали одговарајуће текстове.

Другачијим начином рада, подстицањем имагинације и самосталног мишљења, ученици су схватили суштину историјских догађаја и процеса. Лекције о историји српског народа везане за Први светски рат овако се проширују. Ученици овако могу учити сложенија знања и развијати вештине које су им непоходне за живот у 21. веку.

Више фотографија можете погледати на ФБ страници школске библиотеке на следећем линку: