„Бизика људског ока“

Наши ученици присуствовали су 07. марта у РЦУ пројекту „Бизика људског ока“, одобрен на конкурсу Центра за промоцију науке из Београда.

Пројекат ,,Бизика људског ока“ намењен је ученицима основних школа који су имали прилику да се упознају са грађом и функцијом људског окааномалијама као и начином на који се зраци преламају у оку. Након едукативног дела, уследила је креативна радионица, где су ученици, подељени у две групе имали прилику да учествују у извођењу занимљивих експеримената, за чију реализацију се користио оптички сет. Последња активност била је склапање слагалице која се показала врло корисна у процесу учења кроз забаву.

Радионице су водили Далибор Рајковић, професор физике и информатике, Саша Алемпијевић, дипломирани биолог и еколог, Милена Живковићдипломирани физичар – физичар за општу физику и Бојана Миленковић,студент екологије.

Наташа Аћимовић