Дани франкофоније

Ученици и наставници ОШ ,,Душан Јерковић“ Ужице током месеца марта обележавали су Дане франкофоније, који се традиционално прослављају у целом свету. У циљу промовисања идеје франкофоне културе и традиције, Актив наставника француског језика, у сарадњи са учитељима и библиотекарима школе, организовао је више занимљивих активности.

У ходнику школе постављени су панои и изложба која промовише француски језик и културу народа познатог по уметности, посебном стилу живота и уживања у њему. Библиотекари и библиотечка секција поставили су изложбу књига, које су донација Фондације АDIFLOR и Француског института. Књиге су поклон нашој школи чији су  ученици имали прилику да, међу 40 школа у Србији, полажу испит за стицање DELF диплома у школским установама.

Круна активности била је приредба “La musique française“'( ,,Француска музика“), одржана 28. марта 2014. године,  на којој су ученици са много радости и ентузијазма извели програм на француском језику. Кроз популарне песме, незаборавне шансоне и хитове новог таласа француске музике присутни ученици, родитељи и наставници на тренутак су били део франкофоне културе.

IMG_0153 IMG_0126 IMG_0127 IMG_0128 IMG_0130 IMG_0149 IMG_0152

Тим за маркетинг