Neo LIFE

На основу Уговора који је потписан између Града Ужица и Владе Републике Србије, Министарства финансија, Сектора за уговарање и финансирање програма из средстава Европске уније, Град Ужице реализује пројекат ‘’Нови живот неолитског наслеђа у препознатим природним подручјима од великог значаја – Neo LIFE’’.

Пројекат ће допринети унапређењу културног идентитета прекограничног подручја кроз ефикасну сарадњу партнера из Србије и Босне и Херцеговине на ревитализацији културног наслеђа Златиборског округа и Тузланског кантона, а подразумева изградњу археолошког парка из периода праисторије (неолит и бронзано доба) у Клисури реке Ђетиње у Ужицу као интерпретације неолитског насеља откривеног у Стапарима.

У складу са предвиђеним активностима, пројектни тим је организовао једнодневну посету за 25 деце и 5 наставника из основних школа из Ужица локалитету Панонска језера у Тузли на коме се налази археолошки парк ‘’Неолитско сојеничко насеље’’ и дружење са вршњацима из основне школе ‘’Јала’’. Међу њима су били и ученици петог разреда наше школе у пратњи наставнице биологије.