Полигонске вежбе

Ученици осмог разреда наше школе учествовали су у полигонским вежбама са такозваним „пијаним наочарима“. Специјалне наочаре симулирају штетан утицај алкохола и психоактивних супстанци на вожњу, али и на моторику и видно поље уопште.

Ова активност је реализована поводом Дечије недеље, као заједничка активност одељењских старешина VIII разреда и наставнице Марине Јевтић. Она је члан Удружења „Родитељ“ које је набавило ове наочаре ради едукације средњошколаца матураната, будућих возача.

Наши мали матуранти уверили су се колико је отежано било обављати просте радње, попут хода по правој линији, хода између чуњева, убацивања кључа у браву, убацивања лопте у кош, хватања тениске лоптице, руковања, проналажења контаката у именику мобилног телефона, сипања воде из флашице у чашу…

Порука за ученике била је да никада не седају за волан под утицајем алкохола и дрога, нити да седају у ауто са возачем који мисли да је у стању да вози, јер то, у ствари, није. Порука за ученике била је да имају право на живот.