,,ПОРОДИЦА И ПОРОДИЧНИ ПРАЗНИЦИ“

Ученици I-2 са својом учитељицом Мирјаном Максимовић су кроз часове Пројектне наставе веома успешно реализовали пројекат ,,Породица и породични празници“.

Ученици су имали задатак да индивидуално, за први час пројектне наставе, размисле и говоре о празницима који се славе у њиховим породицама. Затим су угостили свештеника Александра Стјепановића са којим су разговарали о томе због чега и на који начин се прослављају Божић,  Ускрс и породична слава. Након тога ученици су подељени у 5 група са задатком да сценски прикажу обичаје карактеристичне за свадбе, рођендане, Божић, Ускрс и породичну славу.  На последњем часу смо имали прилику да уживамо у ,,скидању јабуке“, накончету, кумовском ,,куме изгоре ти кеса“, рођенданској торти, гашењу свећица, рођенданској песми, подели бомбона, уношењу бадњака и сламе уз уобичајени поздрав, ,,фарбању“ јаја, значају чуваркуће, служењу жита, ломљењу колача… Ипак, слике вреде хиљаду речи!