Познати спортисти у акцији ,,Спорт у школе“ у Ужицу

У петак, 04.10.2013. године Основну школу „Душан Јерковић“ Ужице посетили су познати спортисти Предраг Перуничић, државни секретар Министарства омладине и спорта и Жељко Танасковић, председник Савеза за школски спорт.

Познати спортисти уручили су  реквизите за вежбање ученицима наше школе, у оквиру акције „Спорт у школе“. Пилот-пројекат се спроводи у 25 градова Србије и намењен је деци од првог до четвртог разреда.

Том приликом господин Перуничић је истакао да је циљ ове акције да се омасови школски спорт и да се укључи што већи број деце у оквиру ваннаставних активности. Бивши одбојкаш Танасковић поручио је да ће ученици који немају могућност да тренирају  моћи кроз игру и забаву развијати спортски дух.

Директор школе Ратко Трмчић захвалио се Министарству омладине и спорта и нагласио да ће школа понудити ученицима више врста спортова,  док су ученици у  фискултурној сали  школе испробавали нове реквизите.

IMG_0563 IMG_0544 IMG_0557 IMG_0559

Тим за маркетинг школе