Са жељом да сви делимо срећу једни с другима

Овогодишња Дечија недеља организована је у знаку године солидарности и сарадње међу људима. Одржана је под слоганом „Подељена срећа, два пута је већа“ и тај слоган био је инспирација за бројне реализоване активности.

Ученици су учествовали и у спортским активностима на терену школе. Сви ученици другог разреда (по два ученика из сваког одељења) спровели су ове активности на отвореном уз поштовање епидемиолошких мера и држање потребне дистанце. Активности су биле засноване на вежбама спретности и окретности и онима које нису захтевале непосредни контакт међу учесницима.

Неки су садили дрвене оловке, на чијем врху  је семе босиљка, желећи лепшу и зеленију животну средину. Један дан је био посвећен инклузији и прихваћености деце са тешкоћама у развоју. На платоу испред Народне библиотеке Ужице организована је подела обележивача за књиге које су илустровали ужички основци, а међу њима и многи наши ученици. Сваке године наши прваци поводом Дечије недеље присуствују радионицама у Народној библиотеци Ужице и постану најмлађи корисници. Ове године нисмо имали радионице, али су библиотекари Дечијег одељења НБУ донели у школу бесплатне чланске карте. Стручно веће наставника српског језика организовало је књижевни сусрет ученика, чије радове можете читати на сајту наше школе. Постављен је нови пано Ученичког парламента на тему дечијих права…

Многобројни ученици су писали поруке пријатељства једни другима. Ученици А групе су писали поруке ученицима Б групе и обрнуто. Поруке су биле изненађење за све, тако да су се ученици и једне и друге групе веома обрадовали. Они су истакли да једва чекају да поново сви заједно седну у ђачке клупе и да се надају да ће ово онлајн учење брзо проћи, а они се вратити правом дружењу и дељењу и среће и тајни.