О Б А В Е Ш Т Е Њ Е

УПИС УЧЕНИКА У ПРВИ РАЗРЕД, ПРИПРЕМНИ ПРЕДШКОЛСКИ

ПРОГРАМ И ПРОДУЖЕНИ БОРАВАК ЗА ШКОЛСКУ 2021-2022.ГОДИНУ

Поштовани родитељи/старатељи

У први разред школске 2021/2022.године уписују се деца рођена од 1.марта 2014. до 28.фебруара 2015.године, а упис почиње у четвртак, 1. априла 2021.године.

Родитељи и други законски заступници ће од четвртка, 1. априла 2021.године бити у могућности да ступе у контакт са школом преко услуге „еЗаказивање термина за упис и тестирање детета“ на порталу eUprava.

На овај начин школа ће евидентирати заинтересованост родитеља да упишу дете у нашу школу. Сви родитељи који буду користили ову електронску услугу биће обавештени о датуму уписа у основну школу када он буде дефинисан. По дефинисању датума, на порталу еUprava биће доступна услуга за заказивање термина за упис и тестирање које ће омогућити родитељима да једним доласком у школу заврше све активности везане за упис детета у школу.

Родитељи који су до 31. јануара поднели захтев за упис детета у први разред  које станује ван подручја школе, не треба поново да исказују заинтересованост за упис.

Такође, родитељи могу исказати интересовање за упис детета у нашу школу телефонским путем на број 514-146  у времену од  8-15 сати.

Приликом уписа није потребно да прилажете документа, јер ће их школа прибавити по службеној дужности, и то:

• Извод из матичне књиге рођених
  • Уверење о пребивалишту
  • Уверење о похађању припремног предшколског програма
  • Потврду о обављеном лекарском прегледу – лекарско уверење*

* Изузетак је само лекарско уверење уколико сте преглед обавили код приватног лекара.

Упис деце у   припремни предшколски програм вршиће се  од  1. априла до 31. августа 2021. године. У припремни предшколски програм уписују се деца рођена у периоду од 01.03.2015.до 28.02.2016. године.

Документа која се подносе за упис у припремни предшколски програм:

–  Извод из матичне књиге рођених;

–  Потврда лекара да  је дете способно за редовну  наставу;

–  Уверење о пребивалишту

СВИМ   БУДУЋИМ   ПРВАЦИМА И  ПРЕДШКОЛЦИМА  ЖЕЛИМО СРЕЋАН ПОЧЕТАК   И   ПУНО   УСПЕХА!

Полазници  продуженог боравка укључују се у продужени боравак на основу захтева родитеља.

Предност при упису у продужени боравак имају:

1. Деца из друштвено осетљивих група и то:
  2. Деца жртве насиља у породици
  3. Деца из породица које користе неки облик социјалне заштите и деца без родитељског старања
  4. Деца самохраних родитеља
  5. Деца из социјално нестимулативних средина
  6. Деца са сметњама у психофизичком развоју
  7. Деца из породице у којој је дете које је тешко оболело или има сметње у психофизичком развоју
  8. Деца тешко оболелих родитеља
  9. Деца чији су родитељи ратни војни инвалиди или имају статус расељеног или прогнаног лица
  10. Деца предложена од стране центра за социјални рад
  11. Деца из средина у којима је услед породичних и других животних околности угрожено здравље, безбедност и развој
  1. Деца запослених родитеља и редовних студената
  2. Деца која имају статус трећег и сваког наредног детета у примарној породици
  3. Деца која станују на удаљености већој од 3 км од школе
  4. Остала деца

Уколико има више заинтересованих ученика који испуњавају један од наведених критеријума предност имају ученици из породица с више деце који се редовно школују.

Заинтересовани родитељи одговарајућим исправама доказују да испуњавају неки од наведених критеријума.

Попуњен захтев и потребна документа доставити секретару школе до 31. маја 2021. године.

Вршилац дужности директора школе

Мирјана Максимовић