Project Competition 2021

Традиционално, ученици ОШ „Душан Јерковић“ из Ужица, са наставницом енглеског језика Марином Јевтић и школским библиотекарима, учествују на наградном конкурсу Универзитета у Оксфорду, који је и издавач уџбеника по којима ученици уче овај предмет. Ове године сви ученици, наставница Марина и школски библиотекари Мирјана и Ана добили су захвалнице за дугогодишње учешће.

За овогодшњи Project Competition 2021 тема је била занимљива и повезана са актуелном пандемијом – Интервју са познатим личностима путем видео позива. Ученици су тимски пројекат радили у групама, и то у две групе од по четири ученика шестог разреда. Најпре су на часовима додатне наставе разговарали о избору знаменитих личности, како оних који су из наше земље или чак нашег града, тако и о онима светски познатима. Потом су образложили разлоге због којих су одабрали баш те личности, затим осмислили питања која би им постављали у интервјуима, као и могуће одговоре.

Ученици су се сами костимирали у познате личности, па смо имали прилику да видимо њихов интересантан и шаролик избор: Тина Тарнер, Ема Вотсон, Десанка Максимовић, Џон Ленон, Новак Ђоковић, Ђорђе Балашевић, Немања Видић и Никола Тесла – били су међу нама. Дотакли смо се света филма, књижевности, спорта, науке и музике и сада жељно чекамо резултате конкурса. Уживали смо сви у овој ваннаставној активности, истраживали податке, фотографисали се, забавили, али и учили о медијској писмености.

Ученици понекад овакве активности памте много више и дуже од многих школких лекција.