Поносни смо на њих

Дана, 09.04.2017. године, у О.Ш. „Николај Велимировић“ у Шапцу, одржано је Републичко такмичење из физике, за ученике основних школа, школске 2016./17. године.

На такмичењу је учествовао и Ненад Скоковић, ученик шестог разреда наше школе и освојио похвалу.

Браво за нашу Лену Јокић која се пласирала на Републичко такмичење рецитатора!

 

У Градском културном центру у Ужицу, одржано je финално такмичење 47. Градске смотре рецитатора „Песниче народа мог“.

Честитамо нашим ученицима на пласманима

Јокић Лена                              1. место

Чукановић Милица                 3. место

Марјановић Барбара              пласман

Шиљковић ВУк                       2. место

Којадиновић Лена                  пласман

На недавно одржаном Окружном такмичењу из физике, у Новој Вароши, наши уценици остварили су запажене резултате:

Ненад Скоковић VI-2                      2. место, и пласман на Републичко такмичење

Вања Димитријевић  VI-1              2. место

Василије Вуковић VI-2                   3. место

Стефан Јевтић VI-2                        3. место

Игор Јовановић VI-5                       похвала

Честитамо нашим уценицима на постигнутим резултатима!

 

ЧЕСТИТАМО НАШИМ УЧЕНИЦИМА НА ПЛАСМАНИМА НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

7. разред

ИЛИЈА ВИДАКОВИЋ                         2. место

ЛАЗАР МАРКОВИЋ                           3. место

АНА ВУКОВИЋ                                    3. место

8. разред

ИВА КНЕЖЕВИЋ                            2. место

 

ЧЕСТИТАМО УЧЕНИЦИМА НА УСПЕШНИМ ПЛАСМАНИМА НА КОНКУРСУ ПОВОДОМ СВЕТСКОГ ДАНА ВОДА

ЗА ЛИТЕРАРE РАДОВЕ

Друга награда – Милица Чукановић III2

ЗА ЛИКОВНЕ РАДОВЕ

Друга награда – Анђелија Јованчићевић I5

 ЧЕСТИТАМО АЊИ РОСИЋ НА ОСВОЈЕНОМ ПРВОМ МЕСТУ НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА. БРАВО АЊА!

ЧЕСТИТАМО МИНИ КУЉАНИН НА ОСВОЈЕНОМ ДРУГОМ МЕСТУ НА ОКРУЖНОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА.

ЧЕСТИТАМО УЧЕНИЦИМА НА УСПЕШНИМ ПЛАСМАНИМА НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА 2016/17. ГОДИНЕ

 ПЕТИ РАЗРЕД

Ана Гудурић                                  2. место

Тијана Чегањац                            2. место

Ива Леонтијевић                          3. место

 

ШЕСТИ РАЗРЕД

Теодора Милић                           1. место

Софија Петровић                       2. место

Јована Старчевић                     3. место

СЕДМИ РАЗРЕД

Урош Топаловић                        3. место

Похваљујемо нашу ученицу,  Валентину Васиљевић, 7. разред за освојено III место на Општинском такмичењу из књижевне олимпијаде. Браво Валентина!

 

Похваљујемо наше ученике који су учествовали на градском такмичењу из историје и остварили запажене резултате:

5.разред

ПАВЛЕ ВУКОВИЋ

ВУК ШИЉКОВИЋ

АНА НИКОЛИЋ

 

6.разред

ЈАНА ЂУРИЋ – II место

ИГОР ЈОВАНОВИЋ – II место

ФИЛИП ЈЕВТОВИЋ- III место

ТАМАРА ЈАНКОВИЋ- III место

 

8.разред

АЊА ЂАПОВИЋ- II место

ИВА КНЕЖЕВИЋ – II место

КРИСТИНА ПУЗОВИЋ – II место

ПЕТРА СИМИЋ – III место

 

На општинском такмичењу из француског језика одржаног 25.02.2017. ученице 8. разреда наше школе оствариле су изузетне резултате. Овом приликом честитамо Росић Ањи за освојено 1. место на такмичењу и Драговић Теодори за освојено 3. место. Поносни смо на вас!

 ЧЕСТИТАМО СВИМ УЧЕНИЦИМА НА ОДЛИЧНИМ РЕЗУЛТАТИМА НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ МАТЕМАТИКЕ. ПОНОСНИ СМО НА ВАС!

Ученици

Учитељица

место

Ђоковић Лазар

Драгица Марић

1.

Петровић Константин

Драгица Марић

1.

Млађеновић Андреа

Драгица Марић

2.

Гредељевић Анастасија

Надежда Поповић

2.

Тасић Алекса

Божана Јеверичић

2.

Лемез Ивана

Драгица Марић

2.

Марјановић Тамара

Драгица Марић

2.

Лазић Лука

Драгица Марић

2.

Ћоровић Марко

Надежда Поповић

3.

Арсић Теодора

Божана Јеверичић

3.

Милановић Нађа

Божана Јеверичић

3.

Новаковић Виктор

Светлана Лазовић

3.

Петровић Матеја

Светлана Лазовић

3.

Андрић Лола

Светлана Лазовић

3.

Крџић Јана

Драгица Марић

3.

Вуловић Мирослав

Драгица Марић

Похв.

Божовић Саво

Светлана Лазовић

Похв.

Прљевић Теодора

Драгица Марић

Похв.

Марковић Сара

Надежда Поповић

Похв.

Шпијуновић Никола

Светлана Лазовић

Похв.

5 разред

Ана Гудурић                           2. место

Марија Митрашиновић         2. место

Вук Шиљковић                       2. место

Тијана Чегањац                     3. место

Лука Стефановић                  3. место

Огњен Пејић                         3. место

 

6. разред

Вања Димитријевић                 2. место

Филип Јевтовић                       2. место

Ненад Скоковић                      3. место

 

7. разред

Урош Топаловић                      3. место

На општинском такмичењу из физике учествовали су и ученици наше школе и остварили запажене резултате.

Овом приликом им честитамо!

6. разред

Вуковић Василије               2.место

Димитријевић Вања           3.место

Богићевић Лука                  похвала

Јевтић Стефан                   похвала

Јовановић Игор                  похвала

 

7. разред

Јована Чегањац                похвала

 

ЧЕСТИТАМО НАШИМ УЧЕНИЦИМА НА ПЛАСМАНИМА НА ОПШТИНСКОМ ТАКМИЧЕЊУ ИЗ ГЕОГРАФИЈЕ

7. разред

ИЛИЈА ВИДАКОВИЋ                         2. место

ЛАЗАР МАРКОВИЋ                           2. место

АНА ВУЧКОВИЋ                                 2. место

НИКАЛА МАРКОВИЋ                         3. место

ИСИДОРА РИСТОВИЋ                      3. место

8. разред

ИВА КНЕЖЕВИЋ                               1. место

САРА РИСТАНОВИЋ                        3. место

Наша ученица Ања Росић, председница Ученичког парламента ОШ „Душан Јерковић“ изабрана је у Панел младих саветника Заштитника грађана Србије.

 

У организацији Железнице Србије награђени су учесници 33. ликовног конкурса „Железница очима деце 2016“.

На конкурсу је учествовало укупно 7.230 радова из 415 основних школа и ликовних радионица и 128 предшколских установа, вртића и забавишта и шест специјалних основних школа. Стручни жири је у категорији школске деце доделио девет равноправних награда за најбоље ликовне радове. Међу награђеним радовима је и рад ученице првог разреда наше школе, Лене Којадиновић 1/1.

 

ПОВОДОМ  ДАНА ШКОЛЕ,  ОДЛУКАМА  КОМИСИЈА,  НАГРАЂЕНИ  СУ  СЛЕДЕЋИ  УЧЕНИЦИ :

  Ликовни конкурс

 

            *Предшколски ураст

 

Нађа Кузмановић

Валентина Миросавић

Неда Ћоровић

 

*Млађи узраст

 

Алекса Ђуровић – 23

Вања Петковић- 22

Љубица Грујичић– 45

 

   *Старији узраст

 

Ања Росић – 83

Ана Гудурић – 56

Мина Стокић- 85

Литерарни конкурс – српски језик       

 

*Млађи узраст

Данило Вучић – 43

Бојана Караичић – 33

Милица Чукановић – 32

 

 

 

*Старији узраст

Ања Росић – 83

2. Анђела Јакшић – 51

3. Милица Јовичић – 76



Лит. конкурс–енглески језик  Лит. конкурс–француски језик       

 

Ања Росић – 83 1. Ања Росић – 83

Марта Мићић – 73

3. Урош Топаловић – 72

 *Специјална награда за популаризацију

 енглеског језика: Радмила Зубац 75

 

У суботу 8.10.2016. одржан је „Крос за срећније детињство“ у организацији Црвеног Крста. Учествовали су ученици од 1. до 8. разреда.

Наши ученици су у свеукупном пласману освојили 3. место.

Појединачно су освојили 10 медаља и то:

1.разред Уна Вукашиновић 1. место

разред Нађа Милановић 3. место

разред Данило Вучић 3. место

разред Ива Жунић 1 место,Доротеја Јефтенић 2. место;Маја Рашковић 3. место

разред Вања Цицварић 2. место

разред Данило Јањић 3. место

разред Софи Читаковић 3. место

разред Јован Рогић 3 место