„Укључи светло да те боље чујем“

Започет је школски пројекат под називом „Укључи светло да те боље чујем“ у оквиру кога ће се одржати неколико радионица. Циљеви планирах активности су :

-већа толеранција према особама које имају оштећење слуха

-прихватање и поштовање различитости

-равноправно укључивање особа са оштећењем слуха у све активности и сфере живота.

23.11.2021.године одржана је прва радионица овог пројекта коју су реализовали школски логопед и ученица 6-2 Тара Сретковић  а учествовала је група ученика из 6-2. На почетку радионице подељен је материјал који је био потребан за даљи рад. Сви присутни су се упознали са азбуком на  знаковном језику и научили да покажу своје име. После азбуке научили смо неколико појмова који се често користе у свакодневној комуникацији ( добар дан, добро вече, лаку ноћ,шта радиш?…). Како би лакше савладали азбуку и основне појмове радили смо у паровима. Погађали смо речи и тако утврдили научено. Створили смо основ за наредну радионицу која ће се одржати у децембру где ћемо проширити знања и пренети их на другаре других одељења шестог разреда.