Проговори да видим ко си

„Проговори да видим ко си“ говорио је грчки филозоф Сократ. Чим проговоримо много тога откривамо о себи. Ко говори изражајно, течно, динамично лакше ће пренети другима своје идеје и људи ће га радо слушати. Вештина говора и јавног наступа може се усавршавати, на чему је потребно да раде и наставници, али и родитељи као први „говорни васпитачи“ који обликују говорне навике своје деце.

Обуку „Проговори да видим ко си“ коју је реализовало удружење „Изражајност“ као обуку од јавног интереса, у сарадњи са МПНТР, похађале су наставнице Данка Јовановић, Марина Антонијевић и Александра Савић, психолог. Примену наученог показале су путем презентовања садржаја семинара учитељима, ученицима Ученичког парламента, активу стручних сарадника града Ужица, Савету родитеља,  а ускоро ће бити презентовани садржаји и наставницима. Психолог је реализовала радионицу „Поштапалице“ у одељењу 3-2.