Школски библиотекари на XV конференцији Библиотекарског друштва Србије

XV конференција Библиотекарског друштва Србије одржана  је од 12. до 14. децембра 2018. године, у организацији БДС, Универзитетске библиотеке ,,Светозар Марковић“ и Градске библиотеке „Владислав Петковић Дис“, у Београду и Чачку, под називом „Иновације и трендови у библиотекарству“. На XV конференцији БДС, поред учесника из земље и региона, било је и гостију из Словеније, Немачке и Данске, као и из других земаља Европе.

Предавања и презентације били су подељени у четири сесије:

– „Нове информације, нови медији, нови корисници“,
– „Трендови“,
– „Сусрети креативности и иновативности“ и
– „Библиотеке и образовање“.

У оквиру IV сесије „Библиотеке и образовање“ 14. децембра део својих активности представили су и школски библиотекари наше школе Ана Дуковић и Мирјана Радовановић Пејовић, учествујући са својим ауторским радом „Kад неће ученици у библиотеку, библиотекар ће у учионицу: часови библиотекара у основној школи“. Оне су говориле о новим трендовима у библиотекарству, о својим  методама рада које већ неколико година реализују са свим ученицима у школи кроз часове одељењског старешине, о креативности и иновативности, а све са циљем примене тих метода у раду школских библиотекара Србије.