Micro:bit радионице у ОШ „Душан Јерковић“

У сарадњи са школским библиотекарима и наставницима техничког и информатичког образовања у јуну 2019. године библиотекари Народне библиотеке Ужице, спроводећи пројекат ,,Дигтални грађанин,” у склопу својих активности организовали су радионице из програмирања за ученике VI разреда наше школе и омогућили им да на интересатан начин уче основе програмирања управљајући микробит рачунарима и доступним додацима.

Заједно смо учили једноставно програмирање, на занимљив и забаван начин, а ученици су се упознали и са BOSON комплетима.

Све библиотеке теже да се трансформишу у центре за развој дигиталних компетенција, знања и вештина деце и одраслих. Циљ овог пројекта јесте да се омогући приступ новим технологијама и алатима. Сви заинтересовани ове уређаје могу користити у Народној библиотеци Ужице, а могу се и изнајмити корисницима да код куће вежбају основе програмирања.