Још једна активност у оквиру пројекта „Предвиди – покрени – прикажи“

У организацији Научног клуба РЦУ, 03. новембра у ОШ „Душан Јерковић“ Ужице наставница физике Јелена Радовановић је реализовала је још једна активност у оквиру пројекта „Предвиди – покрени – прикажи“.

Пројекат је подржан је од стране Центра за промоцију науке, а реализује га Научни клуб РЦУ. Намењен је промоцији и популаризацији науке и подизању научне писмености ученика. Основна идеја пројекта односи се на обучавање ученика за решавање атрактивних математичких задатака и извођење физичких експеримента уз јавни наступ пред вршњацима. Ученици V – 5 разреда који су похађали претходну радионицу 20.октобра, сада су изводили математичке трикове и огледе са групом вршњака из одељења V – 3, а заједно су сви ученици изводили физичке експрименте и на основи истих изводили закључке о деловању магетног, гравитационог поља и условима равнотеже тела.