Међувршњачко подучавање на тему „Безбедно понашање на интернету“

Ученици VI3 одељења Кристијан Голубовић, Никола Вучићевић, Михаило Радојевић, Алекса Селаковић и Ања Смиљанић реализовали су, у улози вршњачких едукатора, час у оквиру часа одељењског старешине на тему „Безбедно понашање на интернету“ у одељењима VI3, VI1 и V3.

На часу је приказана PowerPoint презентација пројекта „Паметно и безбедно“, као и Kahoot квиз који су ученици креирали, уз помоћ наставнице информатике и рачунарства Иване Тодоровић, након посете Каравану „Дигитална експедиција“.

Ученици су на веома забаван начин, указали друговима на предности и мане интернета, на појаве које се третирају као cyberbulliyng вршњачко насиље и појаву лажних и хакованих профила, опасности разних CHALLENGE (игре изазова); поделили су са њима многобројне савете у вези са безбедним коришћењем друштвених мрежа, али пре свега истакли шта свако треба да уради уколико препозна непримерено или небезбедно понашање на интернету.