Пробни завршни испит за ученике 8. разреда

У петак и суботу, 24. и 25. 4. 2015. године школа ће организовати пробни завршни испит за ученике 8. разреда према следећем распореду:

МАТЕМАТИКА:  24.45. 2015. године у 12,00 часова

СРПСКИ ЈЕЗИК:  25. 4. 2015. године у 09,00 часова

КОМБИНОВАНИ ТЕСТ:  25.4. 2015. године у 11,30 часова

 – Пробни испит је прилика да се ученици упознају са редоследом корака, обавезама и правима у вези са завршним испитом.

- На пробном испиту ученици ће имати прилику да на непознатим задацима провере своје знање у одређеној области предмета.

 – На пробном испиту ученици ће анонимно попуњавати упитник.

- Резултати са завршног испита се не претварају у оцене ученика и не служе за оцењивање ученика.

 – Резултате са завршног испита наставници треба да користе у планирању активности за припремање ученика за завршни испит.

- Ученици ће у два дана радити три теста (24. априла 2015 – тест из математике, након чега ученици анонимно попуњавају упитник, 25. априла 2015 – тест из српског, односно матерњег језика и комбиновани тест, са паузом од пола сата између два двосатна термина).

 -Ученик који полаже пробни завршни испит мора код себе имати оверену ђачку књижицу са залепљеном фотографијом

 – Прибор за рад на пробном завршном испиту:

  1. за српски језик – графитна оловка, хемијска оловка и гумица
  2. за математику – графитна оловка, хемијска оловка, гумица, троугао, лењир и шестар
  3. од личних ствари на испит се може унети само вода/освежавајући напитак, а све остале ствари обавезно се одлажу на посебно место током трајања испита.

Честитамо

Честитамо на пласману на републичко такмичење из географије

Добрисављевић Николи ученику 7/3 једином представнику Златиборског округа на републичком такмичењу и Бабић Јовану ученику 8/2. Ученике припремао професор Дарко Ристовић.

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

ПРЕЛИМИНАРНИ РЕЗУЛТАТИ ОКРУЖНОГ ТАКМИЧЕЊА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА , ОШ «ДУШАН ЈЕРКОВИЋ» У УЖИЦУ , 18. АПРИЛ 2015. ГОДИНЕ

ПЕТИ  РАЗРЕД

ПЕТИ РАЗРЕД
Редни 

број

Шифра ученика  Име и презиме ученика Број 

поена

 Школа  Град  Предметни наставник Ранг
9. 555 Јована Богдановић 20 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Стојанка Станисављевић 1.
33 548 Елма  Тирак 18 „Вук  Караџић“ Прибој Нермина Пецикоза 2.
3. 563 Јана Јањић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Милка Минић 2.
4. 541 Јефимија Иконић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Сања Перовић 2.
5. 528 Ана Радојевић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Милка Минић 2.
6. 509 Петар Петровић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Милка Минић 2.
8. 557 Николија Вуковић 17  „Свети Сава“ БајинаБашта Биљана Савељић 2.
54 533 Милан Поњавић 17 Прва основна… Ужице Биљана Кнежевић 2.
19 534 Јована Јевтић 16 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Сања Лазић 3.
32 506 Данило Марјановић 16 „Вук  Караџић“ Прибој Нермина  Пецикоза 3.
53 550 Урош Топаловић 16 ,,Душан Јерковић” Ужице Д. Кнежевић 3.
10. 565 Његош Николић 15  „Свети Сава“ БајинаБашта Јелена Камберовић
13. 535 Александра Кузмановић 15 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Сања Лазић
18 537 Сандра Јовановић 15  „Свети Сава“ БајинаБашта Ведрана Милета
29 522 Милош Ракић 15 “Емилија Остојић Пожега Ивана Бабић
55 536 Јована Смиљанић 15 Прва основна школа… Ужице Љиљана Јелисавчић
57 520 Ирина Урошевић 15 ,,Стари град” Ужице Милица Ђуричић
67 505 Александар Вученовић 15  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јагода Јеремић
11. 503 Јована Кадијевић 14 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Бојана Петронијевић
16 539 Тања Стојкановић 14 “Свети Сава“ БајинаБашта Биљана Савељић
21 543 Лука Стојанић 14  „Мито Игумановић“ Косјерић Сена Вукотић
40 532 Бјелић Стеван 14 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Турковић Рамиза
50 564 Теодора Цицварић 14 Прва основна школа… Ужице Љиљана Јелисавчић
52 559 Јована Чегањац 14 ,,Душан Јерковић” Ужице Д. Кнежевић
60 515 Игор Николић 14 „Нада Матић“ Ужице Биљана Стефановић
64 508 Јана Којадиновић 14  „Богосав Јанковић“ Кремна Драгана Шимшић
66 511 Теодора Жунић 14  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јелена Станојевић
7. 525 Лука Каљевић 13 “Стеван Чоловић” Ариље Сања Перовић
26 524 Матеја Лаловић 13 “Емилија Остојић Пожега Ивана Бабић
30 554 Сара Раковић 13 “Емилија Остојић Пожега Ивана Бабић
34 560 Николина Шљука 13 „Бранко Радичевић“ Прибој Биљана  Комарица
39 530 Рајков Андреј 13 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Андрејић Ирена
63 502 Јана Миливојевић 13  „Алекса Дејовић“ Севојно Драгица Маричић
1. 546 Катарина Марковић 12 “Стеван Чоловић” Ариље Сања Перовић
2 561 Сузана Тешовић 12 “Ратко Јовановић” Крушчица Душанка Туцовић
15 527 Александра Димитријевић 12 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Сања Лазић
28 553 Ања Тамбурић 12 “Емилија Остојић Пожега Ивана Бабић
38 552 Анђела   Грабовић 12 „ Вук  Караџић“ Прибој Нермина Пецикоза
42 512 Љујић Недељко 12  „Свети Сава“ Пријепоље Дикић Санела
49 544 Филип Комарица 12 ,,Слободан Секулић” Ужице Милован Алексић
51 510 Лазар Марић 12  „Алекса Дејовић“ Севојно Славица Пејић
58 529 Анђела Требјешанин 12 ,,Стари град” Ужице Јасмина Цвијовић
59 538 Анђела Продановић 12 „Нада Матић“ Ужице Биљана Стефановић
14 517 Татјана Милановић 11 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Сања Лазић
22 526 Ђорђе Савић 11 „Мито Игумановић“ Косјерић Сена Вукотић
23 540 Исидора Митровић 11  „Мито Игумановић“ Косјерић Сена Вукотић
24 501 Желимир  Ћировић 11 „ГојкоДруловић“ Радоиња Данка Ивановић
27 542 Николина Дрндаревић 11 “Емилија Остојић Пожега Соња Стоковић
35 514 Ена    Доловчић 11 „Бранко   Радичевић“ Прибој Биљана  Комарица
37 504 Вук    Бјелић 11 „Вук  Караџић“ Прибој Нермина  Пецикоза
65 519 Милица Станојевић 11 ,,Душан Јерковић” Ужице Д. Кнежевић
12. 516 Милица Веизовић 10 „Рајак Павићевић“ БајинаБашта Сања Лазић
25 521 Емилија Дулановић 10 „Живко Љујић“ Нова Варош Сузана Матић
44 523 Чпајак Милица 10  „Милосав Стиковић“ Пријепоље Нинчић Александра
46 547 Берат Граца 10 „Светозар Марковић“ Сјеница Ћама Баждар
20 562 Александра Илић 9 „Мито Игумановић“ Косјерић Сена Вукотић
36 558 Милица    Јоксимовић 9 „Десанка Максимовић“ Прибој Олгица  Кордић
45 513 Шендељ Хусеин 9 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Турковић Рамиза
47 518 Кемал Баждар 9 „Светозар Марковић“ Сјеница Ћама Баждар
56 551 Невена Радовић 9 ,,Душан Јерковић” Ужице Зорана Трмчић
68 507 Милица Смиљанић 9  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Ристо Перишић
41 556 Кријешторац Демир 8  „Милосав Стиковић“ Пријепоље Аломеровић Кенана
43 531 Пејатовић Јелена 8 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Турковић Рамиза
48 549 Марија Вучковић 8 „Светозар Марковић“ Сјеница Ћама Баждар
31 545 Јелена Васиљевић 7  „Петар Лековић“ Пожега Вида Дамљановић
17 Милојко Стаменић  „Свети Сава“ БајинаБашта Биљана Савељић
61 Александра Милојковић Прва основна школа.. Ужице Миленка Вукомановић
62 Зорана Аћимовић Прва основна школа… Ужице Миленка Вукомановић

 ШЕСТИ РАЗРЕД

ШЕСТИ РАЗРЕД
Редниброј Шифра ученика  Име и презиме ученика Бројпоена  Школа  Град  Предметни наставник Ранг
11. 617 Николина Јевтић 20 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта СтојанкаСтанисављевић 1.
7. 628 Ивана Милутиновић 19 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 1.
9. 627 Анђела Карлица 19 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 1.
17 603 Јана Јелић 19  „Живко Љујић“ Нова Варош Снежана Ћирушић 1.
22 634 Мехонић Таида 19 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Ракоњац Дејана 1.
42 609 Никола Митровић 19 „Димитрије Туцовић“ Чајетина Душица Гускић 1.
1. 640 Јелена Радовановић 18 “Јездимир Трипковић” Латвица Марија Богосављевић 2.
4. 639 Тијана Котлајић 18 “Јездимир Трипковић” Латвица Марија Богосављевић 2.
6. 604 Милица Поклопић 18 “Стеван Чоловић” Ариље Милка Минић 2.
8. 622 Невена Јовановић 18 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 2.
10. 631 Јована Марковић 18 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 2.
12. 607 Јелена Филиповић 18 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 2.
46 618 Лана Матић 18 „Вук Караџић“ Прибој Љиљана Иконић 2.
47 614 Јулија Савић 18 „Десанка Максимовић“ Прибој Олгица Кордић 2.
3. 608 Јована Радовић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Јелена Теофиловић 2.
15. 611 Михаило Марковић 17 “Свети Сава“ Бајина Башта Јелена Камберовић 2.
16. 623 Тијана Марковић 17 „МитоИгумановић“ Косјерић Светлана Бабић 2.
35 642 Тамара Илић 17 ,,Стари град” Ужице Милица Ђуричић 2.
39 641 Марта Гавриловић 17 Прва основна школа… Ужице Миленка Вукомановић 2.
2. 625 Милица Недељковић 16 “Стеван Чоловић” Ариље Славица Ристивојевић 3.
31 638 Бојана Тарабић 16 Прва основна школа… Ужице Весна Шекељић 3.
33 630 Неда Браловић 16 Прва основна школа… Ужице Весна Шекељић 3.
41 620 Марко Спасојевић 16  „Алекса Дејовић“ Севојно Данијел Радевић 3.
45 601 Јелена Ђукић 16 „Димитрије Туцовић“ Чајетина Душица Гускић 3.
48 624 Лука Комарица 16 „Бранко Радичевић“ Прибој Драгана Новковић     3.
21 637 Гајевић Софија 15 „Милосав Стиковић“ Коловрат Новаковић Владанка  
43 612 Кристина Шкодрић 15 „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јагода Јеремић
49 606 Вања Николић 15 „Бранко Радичевић“ Прибој Драгана Новковић
5. 621 Кристина Ђукић 14 “Стеван Чоловић” Ариље Славица Ристивојевић
14. 629 Анђела Савић 14 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић
18 602 Јелена Попадић 14  „Живко Љујић“ Нова Варош Снежана Ћирушић
24 619 Сара Метовић 14 „Светозар Марковић“ Сјеница Миливоје Захаријевић
34 626 Тамара Тијанић 14  „Алекса Дејовић“ Севојно Ирена Дрндаревић
36 633 Сандра Лијескић 14 ,,Слободан Секулић” Ужице Љиљана Доганџић
23 605 Мрдаковић Божица 13 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Андрејић Ирена  
44 613 Тамара Николић 13 „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јагода Јеремић
25 632 Младена Чоловић 12 „Светозар Марковић“ Сјеница Миливоје Захаријевић
19 615 Раде Васиљевић 11  „Петар Лековић“ Пожега Милка Дробњаковић
20 610 Танасије Младеновић 11 “Емилија Остојић Пожега Марина Петровић
27 636 Јована Думић 9 „12.децембар“ Сјеница Радмила Радевић
40 635 Уна Родаљевић 9 ,,Стари град” Ужице Милица Ђуричић
26 616 Марија Вранић 4 „12.децембар“ Сјеница Радмила Радевић
13. Никола  Јовановић „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић
28 Анжелика Лојаница „Бранко Радичевић“ Штаваљ Милица Аврамовић
29 Ксенија Радојевић „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић
30 Катарина Митрашиновић „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић
32 Петар Дамјановић „Нада Матић“ Ужице
37 Ангелина Гаговић „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић
38 Милица Гускић „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић

СЕДМИ  РАЗРЕД

СЕДМИ РАЗРЕД
Редниброј Шифра ученика  Име и презиме ученика Бројпоена  Школа  Град  Предметни наставник Ранг
11 710 Јелена Стојић 20 „Живко Љујић“ Нова Варош Сузана Матић 1.
22 718 Анастасија Бојовић 20 ,ДушанЈерковић” Ужице Миланка Николић Ивић 1.
5. 704 Јована Јагодић 19 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Стојанка Станисављевић 1.
6 703 Анђела Богдановић 19 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Стојанка Станисављевић 1.
13 719  Сања   Кнежевић 19  „Вук   Караџић“ Прибој Светлана  Лучић 1.
29 712 Тијана Станић 19 „Миливоје Боровић“ Мачкат Станојка Ђукић 1.
14 708  Андреа   Грабовић 18 „Вук   Караџић“ Прибој Светлана  Лучић 2.
19 713 Емин Пећанин 18 „12.децембар“ Сјеница Кемал Авдић 2.
20 707 Едина Кучевић 18 „12.децембар“ Сјеница Кемал Авдић 2.
21 720 Теодора Павловић 18 ,,ДушанЈерковић” Ужице Ивана Чукановић 2.
1. 722 Јована Савчић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Јелена Теофиловић 2.
2 701 Јелена Стојковић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Јелена Теофиловић 2.
4. 716 Ђурђина Васиљевић 17  „Свети Сава“ Бајина Башта Мирјана Јовановић 2.
15 702  Милан    Тришовић 17 „ Никола  Тесла“ Прибојска Бања Тијана  Станић 2.
16 721 Лучић Јана 17 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Турковић Рамиза 2.
17 715 Хаџалић Неира 17 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Ракоњац Дејана 2.
18 709 Цаковић Катарина 17 „Милосав Стиковић“ Коловрат Аломеровић Кенана 2.
3. 706 Зорана Савић 16 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Стојанка Станисављевић 3.
12 717 Љубица Мајсторовић 16 ОШ“Емилија Остојић Пожега Љиљана Јовановић 3.
28 711 Томка Златић 15  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Душица Гускић
9 725 Сара Павловић 15 ОШ „Мито Игумановић“ Косјерић
7 724 Катарина Јовановић 14  „Свети Сава“ Бајина Башта Биљана Савељић
8 723 Катарина Максимовић 14  „Свети Сава“ Бајина Башта Биљана Савељић
10 714 Емилија Смиљанић 14  „Живко Љујић“ Нова Варош Сузана Матић
27 705 Никола Добрисављевић 14 ,,Душан Јерковић” Ужице
23 000 Јана Радивојевић 00 Прва основна школа… Ужице
24 000 Радивојевић Јана 00 Прва основна школа Ужице
25 000 Ђорђе Драгојловић 00 „Нада Матић“ Ужице
26 000 Јана Јокић 00 Прва основна школа… Ужице

 ОСМИ РАЗРЕД

ОСМИ РАЗРЕД
Редниброј Шифра ученика  Име и презиме ученика Бројпоена  Школа  Град  Предметни наставник Ранг
10. 845 Стефан Николић 19 “Свети Сава“ Бајина Башта Ведрана Милета 1.
11 851 Јелена Тенић 19 „Р.Павићевић“ Бајина Башта Сања Лазић 1.
28 829 Милица   Папић 19 „ Бранко Радичевић“ Прибој Драгана  Новковић 1.
48 827 Бранка Лазић 19 „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић 1.
53 825 Валентина Видојевић 19  „Алекса Дејовић“ Севојно Славица Пејић 1.
66 805 Теодора Кутлашић 19  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јелена Станојевић 1.
71 803 Невена Несторовић 19 „Иво Андрић“ Београд 1.
8. 860 Исидора Ристић 18 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 2.
18 848 Тамара Спасојевић 18 „ЕмилијаОстојић“ Пожега Ивана Бабић 2.
31 839 Ракоњац Јана 18 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Марковић Горица 2.
36 816 Џенана Кучевић 18 „12. децембар“ Сјеница Мевлуда Муминовић 2.
56 826 Сандра Тодорић 18 ,,Слободан Секулић” Ужице Јасмина Филиповић 2.
67 806 Милојка Танасијевић 18  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јелена Станојевић 2.
69 840 Маја Оташевић 18 „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић 2.
72 808 Ана Јанковић 18 „Иво Андрић“ Београд 2.
1. 859 Александра Савић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Марија Пилчевић 2.
6. 837 Лела Јовановић 17 “Стеван Чоловић” Ариље Марија Пилчевић 2.
9. 842 Кристина Петковић 17 “Свети Сава“ Бајина Башта Ведрана Милета 2.
16 834 Марија Милинковић 17 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 2.
20 838 Мина Јовичић 17  „Петар Лековић“ Пожега Олгица Спасојевић 2.
22 858 Бошко Николић 17 „ЕмилијаОстојић“ Пожега Соња Стоковић 2.
24 847 Јана   Пантовић 17 „Благоје Полић“ Кратово Оливера  Цинцовић 2.
37 831 Радмила Бабић 17 „12. децембар“ Сјеница Мевлуда Муминовић 2.
50 854 Сара Русовић 17 ,,Душан Јерковић” Ужице М. Николић Ивић 2.
65 853 Тамара Мојсиловић 17 ,,Душан Јерковић” Ужице М. Николић Ивић 2.
70 801 Ана Гавовић 17 „Димитрије Туцовић“ Чајетина Јелена Станојевић 2.
2 850 Исидора Софијанић 16 “Стеван Чоловић” Ариље Милка Минић 3.
7. 861 Јелена Марковић 16 „Рајак Павићевић“ Бајина Башта Весна Јекић 3.
12 819 Марија Јелисавчић 16  „Свети Сава“ Бајина Башта Ведрана Милета 3.
13 818 Јована Јовановић 16  „Свети Сава“ Бајина Башта Ведрана Милета 3.
15 820 Марија Вујић 16  „Свети Сава“ Бајина Башта Ведрана Милета 3.
21 849 Ања Петровић 16 „ЕмилијаОстојић“ Пожега Љиљана Јовановић 3.
23 814  Јелена  Стојић 16  „Никола  Тесла „ Прибојска Бања Тијана    Станић 3.
25 802 Нерма  Хоџић 16 „Десанка  Максимовић“ Прибој Бранка  Потпарић 3.
30 865 Радуловић Вања 16  „Свети Сава“ Бостани Којадиновић Олга 3.
52 813 Јелица Бугариновић 16 „Алекса Дејовић“ Севојно Славица Пејић 3.
63 824 Ева Николић 16 Прва основна школа… Ужице М. Вукомановић 3.
4. 844 Ђурђица Јовановић 15 “Стеван Чоловић” Ариље Милка Минић
27 822 Лејла  Зековић 15 „Десанка  Максимовић“ Прибој Бранка  Потпарић
44 843 Алма Хоџић 15 „Светозар Марковић“ Сјеница Ламија Хамидовић
45 833 Сара Симић 15 „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић
47 846 Ивана Крстић 15 ,,Слободан Секулић” Ужице В. Миловановић
54 862 Милош Поповић 15 ,,ДушанЈерковић” Ужице В. Бурлић
57 835 Селена Зечевић 15 „Нада Матић“ Ужице Снежана Цветковић
58 852 Александра Николић 15 ,,ДушанЈерковић” Ужице М. Николић Ивић
59 856 Игор Топаловић 15 ,,ДушанЈерковић” Ужице Зорана Трмчић
17 863 Милица Томашевић 14  „Живко Љујић“ Нова Варош Бојана Меловић
43 855 Душан Ковачевић 14 „Светозар Марковић“ Сјеница Миливоје Захаријевић
46 817 Маријана Зарић 14 „Нада Матић“ Ужице Д. Илић Мићовић
55 864 Тамара Полић 14 ,,Стари град” Ужице Јасмина Цвијовић
61 832 Богдан Деспотовић 14 ,,Стари град” Ужице Н. Трнавац Ћалдовић
68 807 Анђела Јелисијевић 14  „Димитрије Туцовић“ Чајетина Душица Гускић
3. 828 Јована Новитовић 13 “Стеван Чоловић” Ариље Марија Пилчевић
33 841 Матовић Вања 13 „Милосав Стиковић“ Коловрат Новаковић Владанка  
38 809 Амина Селмановић 13 „12. децембар“ Сјеница Кемал Авдић
49 823 Марија Глибетић 13  „Алекса Дејовић“ Севојно Славица Пејић
60 857 Алекса Аћимовић 13 ,,Стари град” Ужице Н. Трнавац Ћалдовић
5. 866 Анђела Гачевић 12 “Стеван Чоловић” Ариље Марија Пилчевић
29 830 Бојана  Чакаревић 12 „Бранко  Радичевић“ Прибој Драгана  Новковић
64 867 Павле Ђурић 12 ,,Душан Јерковић” Ужице М. Николић Ивић
14 836 Огњен Секулић 11  „Свети Сава“ Бајина Башта Мирјана Јовановић
32 812 Лазаревић Сандра 11 „ВладимирПерићВалтер“ Пријепоље Марковић Горица  
35 821 Мемовић Елма 11 „МилосавСтиковић“ Коловрат Jањушевић Марина  
26 811 Анастазија  Дрчелић 10 „Десанка  Максимовић“ Прибој Бранка  Потпарић
41 810 Ена Броња 10 „12. децембар“ Сјеница Кемал Авдић
42 804 Драгољуб Михајловић 08 „12. децембар“ Сјеница Кемал Авдић
40 868 Хана Махмутовић 08 „Светозар Марковић“ Сјеница Ламија Хамидовић
62 815 Марија Варничић 07 „Нада Матић“ Ужице Д. Илић Мићовић
19 000 Лазар Вуковић 00  „Петар Лековић“ Пожега Љиљана Јовановић
34 000 Меловић Сандра 00  „Свети Сава“ Бостани Којадиновић Олга  
39 000 Амина Џековић 00 „12. децембар“ Сјеница Кемал Авдић
51 000 Ива Дидановић 00 Прва основна школа… Ужице М. Вукомановић

 

ПОДСЕЋАЊЕ НА СРПСКА СТРАДАЊА

Професор историје Весна Лијескић и школски библиотекари Мирјана Радовановић Пејовић и Мирјана Максимовић ОШ „Душан Јерковић“ Ужице желеле су на посебан начин да обележе Први светски рат и организовале су са ученицима сценско-музичко обележавање догађаја из 1914. и 1915. године.

Ученици VII и VIII разреда су кратким програмом, који је започео приказивањем ђачког филма прошлогодишњих осмака, 8. априла 2015. г. подсетили на драматичне догађаје, од Сарајевског атентата, Цера, Дрине, Колубаре, потресних слика сурове одмазде аустријске војске над недужним народом, до повлачења преко Албаније.
Сусрет назван „Први светски рат – прича о јунаштву, мучеништву и слави једног народа“ течно, сажето и надахнуто увукао је све присутне у та страшна, турбулентна времена, када се читав српски народ одлучио да пружи отпор неупоредиво јачем непријатељу.
Од почетка до краја пажња свих присутних била је окупирана и сви смо могли да размислимо још једном о историјским околностима и искушењима кроз које је прошао наш часни народ.
У Великом рату изгинуло је око милион и сто хиљада Срба, што је у односу на број становника највише од свих других народа, учесника у том крвавом сукобу.
Након приредбе сви су могли да погледају и истоимену изложбу коју су ученици, наставници историје и библиотекари поставили у приземљу школе.

DSCF5148 DSCF5121 IMG_1295 IMG_1288 IMG_1292

Сусрет „Први светски рат – прича о јунаштву, мучеништву и слави једног народа“

IMG_1211

Мирјана Радовановић Пејовић, Марина Јевтић

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ИЗРАЖАЈНОМ ЧИТАЊУ

Општинско такмичење у изражајном читању „Читај срцемˮ одржано је 4.априла 2015. године у Градском културном центру за ученике трећег, четвртог и петог разреда у организацији Учитељског друштва Града Ужица. Ученици који су освојили прво, друго или треће место биће награђени, а ученици који су освојили четврто или пето место биће похваљени.

Жири у саставу,

доц.  др Далиборка Пурић, професор на Учитељском факултету у Ужицу

 Валентина Златановић Марковић, магистар књижевноисторијских наука, Медицинка школа Ужице

Јелена Лукић, драмски писац

Ивана Павићевић Лазић, глумица, Народно позориште Ужице

оцењивали су : јасноћу и разговетност – артикулацију, акцентовање –  дикцију, граматичко и психолошко паузирање, интонационо подешавање гласа, ритмичко и динамичко подешавање читања и изражајност у наступу.

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ СУ БИЛИ ВЕОМА УСПЕШНИ, ШТО ПОКАЗУЈУ И ПОСТИГНУТИ РЕЗУЛТАТИ.

ТРЕЋИ РАЗРЕД

1.место ВУК ШИЉКОВИЋ III6

2.место КАТАРИНА ЖИВКОВИЋ III2

4.место МИРЈАНА СТАНКОВИЋ III6

5.место ТИЈАНА ЧЕГАЊАЦ III6

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

1.место НИНА ЈОВАНОВИЋ IV1

2.место ЈАНКО САВИЋ IV3

4.место ДАРИЈА ЈОВАНОВИЋ IV5

ПЕТИ РАЗРЕД

1.место ВАЛЕНТИНА ВАСИЉЕВИЋ V5

2.место ЈОВАНА ЧЕГАЊАЦ V2

3.место СТЕФАН РАНКОВИЋ V1

4.место МИЛИЦА ЈОВИЧИЋ V6

5.место ЈЕЛЕНА СПАСОЈЕВИЋ V5

Ч  Е  С  Т  И  Т  А  М  О!

ЗАХВАЉУЈЕМО  СЕ  СВИМ  УЧЕСНИЦИМА  НА  УЧЕШЋУ,  УЛОЖЕНОМ  ТРУДУ  И ПОКАЗАНОМ  УМЕЋУ  У  ИЗРАЖАЈНОМ  ЧИТАЊУ.

ЛИТЕРАРНИ И ЛИКОВНИ КОНКУРС: Моја учитељица/учитељ

Поводом 20 година од оснивања, Учитељско друштво Града Ужица расписало је литерарни и ликовни конкурс на тему: Моја учитељица/учитељ за  ученике млађих разреда.

УЧЕНИЦИ НАШЕ ШКОЛЕ ПОСТИГЛИ СУ ЗАПАЖЕНЕ РЕЗУЛТАТЕ!

Резултати литерарног конкурса

ПРВИ РАЗРЕД

  1. место Фјодор Врачарић, I2
  2. место Нађа Милановић, I3

ДРУГИ РАЗРЕД

  1. место Данило Вучић II3
  2. место Емилија Благојевић II3
  3. место Ненад Рогић II3

ТРЕЋИ РАЗРЕД

1.место Ања Аћимовић III6

2.место Стеван Ристановић III3

4.место Дарко Илић III3

5.место Леа Кнежевић III3

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД

  1. место Анђела Пљесковић IV1

Комисија, у саставу :

Бранко Николић –  професор српског језика и књижевности, Техничка школа  „Радоје Љубичић“

Бојана Јовановић –  професор српског језика и књижевности, Ужичка гимназија

Биљана Аксентијевић –  професор српског језика и књижевности, Техничка школа  „Радоје Љубичић“

Биљана Давидовски – библиотекар, Народна библиотека Ужице

Ратка Вучковић –  библиотекар, Народна библиотека Ужице

прегледала је 185 приспелих радова и одабрала по пет радова за сваку категорију – ученици који су освојили прво, друго или треће место биће награђени, а ученици који су освојили четврто или пето место биће похваљени.

 Резултати ликовног конкурса

ПРВИ РАЗРЕД

  1. место Константин Петровић I5

ДРУГИ РАЗРЕД

  1. место Јана Милановић II3

ТРЕЋИ РАЗРЕД

1.место Ана Гудурић III3

3.место Ана Николић III6

  1. место Андреа Јездић III3

Комисија у саставу:

Кристинка Селаковић, магистар ликовне културе, Учитељски факултет Ужице

Драган Вићентић, професор ликовне културе, Медицинска школа Ужице

Александар Митровић, мастер ликовне уметности, Ариље

прегледала је 223 приспела рада и одабрала по пет радова за сваку категорију –  ученици који су освојили прво, друго или треће место биће награђени, а ученици који су освојили четврто или пето место биће похваљени.

Ч  Е  С  Т  И  Т  А  М  О!

Драгица Ђуровић

 

ФРАНЦУСКИ МУЗИЧКО-КЊИЖЕВНИ МАТИНЕ

  Француски музичко-књижевни матине, поводом Дана франкофоније, у ОШ ,,Душан Јерковић“ Ужице одржан је 02.04.2015.г. Припремиле су га професорке француског језика уз малу помоћ школских библиотекара и чланова библиотечке секције, који су поставили паное у холу школе са илустрацијама и обележјима француске културе и уметности.

            Вредне ученице и ученици од V до VIII разреда потрудили су се да нам приближе песништво Превера, Аполинера, Кеноа и Верлена ове школске године и на француском и на српском језику. Говорили су и француске брзалице, али највише смо уживали у француским музичким хитовима Селин Дион, Едит Пјаф, као и тренутном популарним песмама новијих певачица Индиле и Заз и групе Ри кетану.

            Са задовољством можемо рећи да је интересовање ученика за француски језик, француску књижевност и музику велико, што инспирише професорке да сваке године обележе Дане франкофоне културе низом активности. Оне су креирале своје часове и ваннаставне активности на занимљив начин, тежећи да покажу ученицима да се може учити и на некласичан начин, кроз песму и поезију.

               Иначе, Основна школа „Душан Јерковић“ Ужице од 2011.године налази се на листи 40 школа у Србији које су потписале уговор са Француским институтом, а под покровитељством Министарства просвете и спорта, о спровођењу испита за стицање DELF диплома у школским установама.

IMG_1278 IMG_1235 IMG_1238 IMG_1242 IMG_1244 IMG_1249 IMG_1256 IMG_1265 IMG_1267 IMG_1271 IMG_1272

                 Мирјана Р. Пејовић, Наташа Луковић

„Борба против дискриминације у образовном систему“ обука

У оквиру пројекта „Борба против дискриминације у образовном систему“ Ужичког центра за права детета у петак 3. априла 2015. реализовали смо другу по реду обуку са циљем да обучимо и подржамо наше ученике да делују као промотери толеранције , недискриминације и ненасиља у школи.  Учествовало је 26 ученика шестог разреда, који су у радној и пријатној  атмосфери показали одлично знање и интересовање за теме дечијих права, толеранције недискиминације ненасиља. Након завршеног циклуса обука реализоваће се акције са циљем промоције толеранције и недискриминације..

nji 143 nji 125 nji 126 nji 128 nji 129 nji 130 nji 132 nji 133 nji 134 nji 135 nji 141 nji 142

Приредба са чајанком

Поред свакодневних активности на раду и васпитању ученика учитељи предано негују и лепо казану реч  и раде на развијању језичке културе ученика.

Тако је са својим ученицима I 5 разреда учитељица Драгица Марић организовала приредбу са чајанком поводом Осмог марта 2015.г. Програм приредбе био је интересантан, а присутне су биле маме, баке, али и понека тетка и сестра. Сличну приредбу након Осмог марта извели су ученици II 3 разреда са својом учитељивом Славицом Калабом.

Сви у одељењу активно су учествовали: учитељица је вежбала са ученицима, који су нестрпљиво ишчекивали када ће показати своје потенцијале. Уложен је заједнички труд и изведен је кратак програм у коме су сви уживали. Након приредбе, дечаци су своје другарице и гошће почастили, поред чаја и кафе, и бајадерама.

Понашање деце и добре реакције показују да приредбе ученика доприносе побољшању стваралачких способности најмлађих и партнерских односа родитеља са школом.

Учитељица ОШ ,,Душан Јерковић“ у Ужицу Драгица Марић, за изузетан допринос и предано неговање лепог говора, као и  за бројност и успешност њених рецитатора на такмичењима од школског до  републичког,  примила је награду 2012. године на Градској смотри рецитатора ,,Песниче народа мог“ за успешних 35 година рада са талентованом децом за рецитовање стихова.

2015-03-06 17-59-59

                                       Мирјана Радовановић Пејовић, Ана Дуковић