ЧИТАЊЕ ВЕЛИКАНА НА УМЕТНИЧКИМ ДЕЛИМА

Учeници наше школе учествовали су у ликовој радионици ,,Читање великана на уметничким делима“, која је организована у Градској галерији. Радионица је инспирисана изложбом слика ,,Читање слика“, која је базирана на истоименој књизи есеја нашег суграђанина, признатог писца и академика Љубомира Симовића. Водитељи радионице су били Зоран Цветић и Оливера Шуљагић. Кроз занимљиве разговоре о уметности, ученици су уз помоћ водитеља тумачили мотиве и симболе на уметничким делима наших истакнутих ликовних стваралаца 20. века. Затим је уследио нови задатак за ученике: представити у форми симбола великане чији су се потрети нашли на изложби, а затим њихово тумачење након завршетка радова. Радионица је била оплемењена балетском тачком коју је извела Селена Стевановић, док је Огњен Ђурђић свирао на клавиру. У вeома лепој, пријатној, стваралачкој атмосфери, радионица је успешно завршена.