НОВОГОДИШЊИ КВИЗ ТЕХНИКЕ- ВИШЕБОЈ

НОВОГОДИШЊИ КВИЗ ТЕХНИКЕ- ВИШЕБОЈ иницирали су и  организовали  ученици наше школе са наставницом технике и технологије Мирјаном Јованетић, у четвртак, 21. децембра.За учешће у квизу позвани су ученици осмог разреда свих градских школа и њихови наставници. Циљ квиза вишебоја је промоција технике, утврђивање знања из технике, развијање интересовања према техници, сарадња међу школама, упознавање и дружење ученика, развијање даље сарадње и договор о наредним заједничким активностима. Вишебој је садржао више игара организованих у три сегмента такмичења. Прву групу игара чиниле су игре асоцијација, корак по корак, ребуси и задатак примене Омовог закона. Друга игра био је Кахут квиз, а трећа игра пантомиме. Победник у првој игри била је екипа ПРВЕ ОСНОВНЕ ШКОЛЕ, у другој игри екипа ОШ “ АЛЕКСА ДЕЈОВИЋ“, а победник у трећој игри била је екипа ОШ“ СТАРИ ГРАД“.  Победничке екипе награђене су дипломама, ручно израђеним од стране ученика организатора, и новогодишњим пакетићима. У току квиза ученицима је приказана презентација Занимљивости о техници коју су направили ученици домаћини. Приказан је и филм о Николи Тесли кога су снимили и сценарио осмислили, такође ученици домаћини. Николу Теслу глумио је ученик Филип Мандић. Након квиза, ученици свих школа су се дружили у опуштеној атмосфери, уз музику. Захваљујемо се свим ученицима учесницима квиза и њиховим наставницима. Честитамо победничким екипама! Посебно се захваљујемо организаторима на одлично осмишљеним играма и успешној реализацији: наставници Мирјани Јованетић и ученицима Селени Удовичић, Василији Ђуровић, Лени и Еми Којадиновић, Ивани Крсмановић, Маши Шојић, Алекси Селаковићу, Марији Стопић, Уни Вукашиновић, Филипу Мандићу, Лани Цвијовић, Нини Димитријевић, Маши Весовић и Марти Младеновић.