„МЕЂУ НАМА МНОГО РАЗЛИКА ИМА, ВАЖНО ЈЕ РУКУ ПРУЖИТИ СВИМА“

Сарадња са родитељима и обележавање значајних датума – у одељењу IV/5 организована је радионица којом смо обележили Недељу толеранције и Међународни дан особа са инвалидитетом кроз израду дидактичког материјала за ученике са сметњама у развоју. Марица Лазовић, дефектолог запослена у ОШ за образовање ученика са сметњама у развоју „Миодраг В. Матић“ упознала је ученике са начином живота деце са сметњама у развоју и њиховим функционисањем у социјалној средини. Ученици су израђивали разноврстан дидактички материјал који ће бити значајан за стимулацију пажње, концентрације, визуелне перцепције, фине моторике, координације око – рука, а исто тако и за лакше савладавање наставног градива. Део дидактичког материјала биће поклоњен нашој школи, а други део Дневном боравку за децу и младе са сметњама у развоју. Помажући другима развијамо емпатију, доброту, пријатељство и заједништво.