ПОНОС: ВЕЉКО, НЕМАЊА И ВОЈИН

Вељко Маринковић, Немања Матијевић и Војин Бојковић, наши дојучерашњи а сада ученици првог разреда Ужичке гимназије добитници су посебних награда које се по први пут додељују ученицима који су постигли изванредне резултате  на републичким и међународним такмичењима.
Посебне награде додељене су у Палати Србија а награђени су ученици који су у протеклој школској 2022/23. години похађали осми разред основне школе и који су се пласирали међу 70 одсто најуспешнијих учесника на најмање два републичка или међународна надметања.
Ова признања уведена су на иницијативу кабинета председнице Владе Републике Србије, а у складу са Стручним упутством за препознавање, подршку и праћење образовања и васпитања ученика и ученица са изузетним, односно посебним способностима.БРАВО МОМЦИ!