Обележавање Дана толеранције

Дана 16. 11. 2017. године, поводом обележавања Међународног дана толеранције,  ученици наше школе приредили су књижевно вече. Том приликом  више од тридесеторо ученика прочитало је своје радове на тему „Сви смо ми рођени једнаки“.  Учествовали су следећи ученици: Милица Јовичић, Кристина Старчевић, Ања Аћимовић, Вања Драшковић, Анела Хаџибрахимовић, Ана Николић, Јована Јоковић, Анђела Ђуричић, Јована Чегањац, Теодора Јовановић, Тијана Чегањац, Немања Живковић, Михаило Ђоковић, Жарко Кнежевић, Мартина Ћирковић, Анђелка Николић, Марија Митрашиновић, Анђела Маринковић, Милица Митровић, Ива Леонтијевић, Никола Танасковић, Јована Митровић, Ненад Скоковић, Тамара Колашинац, Јанко Савић, Марија Јеремић, Валентина Николић, Милица Узуновић, Јована Станисављевић, Марија Ћебић, Тања Ђуровић и Јасминка Лековић. Музички део програма припремили су ученици Василије Вуковић, Борис Лангура, Јанко Савић, Јована Станисављевић, Тамара Колашинац и Ана Николић, a као водитељски пар учествовали су Нина Јовановић и Бојан Дуловић. И овог пута ђаци су потврдили да размишљају зрело и одговорно. Својим радовима подсетили су вршњаке да међу другарима не сме бити неразумевања и изопштавања, али и  одрасле да буду толерантни и да пруже деци прилику да, упркос различитостима, имају једнака права. Захваљујемо ученицима што су нам показали да и они знају да је свако дете другачије, али посебно и вредно, башкао што су и састави које су нам прочитали.