Мере смањења ризика уноса корона вируса у школску средину

Подсећамо Вас на  Препоруке за безбедан повратак у школе током трајања пандемије COVID-19.

Између осталог,наведено је да родитељи свако јутро проверавају телесну температуру својој деци пред полазак у школу.

Дефинисана је обавезност ношења маски за запослене и ученике: Маску ученик треба да носи при уласку у школу, па све до доласка до своје клупе; обавезно се користи и приликом одговарања, сваког разговора и приликом било којег кретања ван клупе, одласка на одмор или тоалет. Препоручује се да ученици све време боравка у школи носе маску, али она се може одложити у периоду када ученик седи у својој клупи и слуша наставу.

Сходно томе, наставници не треба да инсистирају на ношењу маски у периоду када ученик седи у клупи и када је обезбеђена потребна дистанца међу ученицима.